2024-05-26
Az alaszkai régió, ahol több ember tűnt el, mint a Bermuda-háromszögben
A misztikus Bermuda-háromszögről sokan hallottak, ám létezik a világon egy másik háromszög, ahol jóval több embernek veszik nyoma, mint a Karib-térség híres területén. Az Alaszka-háromszög rejtélyét még a kutatók sem fejtették meg, de az biztos, hogy egy igencsak veszélyes helyről van szó.
Alaszka tagállamát elképesztő hegyvidéki tájak, gazdag élővilág és gleccserekben gazdag nemzeti parkok jellemzik, ám létezik egy térség, ami legalább annyira veszélyes, mint amennyire csodálatos.
Az Alaszka-háromszög három település, Anchorage, Juneau és az északi Utqiagvik között terül el.
Az itt elterülő óriási erdők, a fagyos tundra és a havas hegyvidéki tájak már alapvetően is megnehezítik az utazók dolgát, akiknek ezen felül még egy „rejtélyes” jelenséggel is szembe kell nézniük.
Ez is érdekelhet! 5 szokatlan dolog, amit csak Alaszkában láthatunk
Fotó: Saját ábra a Google Maps térképén.
A rettegett háromszögben ugyanis az 1970-es évektől kezdve több mint 20 ezer ember tűnt el.
A Bermuda-háromszöggel ellentétben az alaszkai háromszög egy egészen friss kifejezésnek számít: a legelső nagy port kavaró incidens két politikus, Thomas Hale Boggs képviselőházi vezető és Nick Begich kongresszusi képviselő nevéhez fűződik, akiknek egy kampánytúra során veszett nyoma.
A két férfi – valamint Begich asszisztense és a repülőgépet vezető pilóta – 1972 októberében tűnt el, miközben Anchorageből Juneau fővárosa felé tartottak.
Fotó: Wikimedia
A politikusok megtalálásának érdekében az Egyesült Államok történelmében az egyik legnagyobb területet felölelő mentőakciót szervezték meg, mely során mintegy 842 ezer négyzetkilométernyi területet fésültek át. A Politico tudósítása szerint az akcióban – a földi csoportok mellett – 40 katonai repülőgép, valamint további 50 polgári repülőgép vett részt.
A keresést végül 39 nap után adták fel, a politikusokat pedig azóta sem találták meg.
Alaszka nem tartozik közéjük: 6 hely a világon, ahol betiltották a halált
Az Alaszka-háromszög a kétezres évek elején egy „hivatásos” túlélőnek, Richard Lyman Griffisnek is megmozgatta a fantáziáját. Griffis 2006-ban szerette volna tesztelni a „túlélőgubónak” elnevezett felszerelését, ám végül az alaszkai vadon felette is győzedelmeskedett. A férfi eltűnését egyébként egészen egy évig senki sem jelentette, végül se őt, se pedig a magával vitt tárgyakat nem találták meg.
Fotó: John Baker / Unsplash
Bár a jelenség hátterében sokan összeesküvéseket és természetfeletti történéseket látnak, a valóságban persze ennél jóval egyszerűbb indoka van. A zord vidéken a vadállatok – különösen a medvék –, a terep és az időjárás is nagy veszélyt jelent a túrázókra: a fagyos térségben durva szelekkel, hirtelen lezúduló lavinákkal és megáradt, hideg folyókkal is kell számolnunk.
(Forrás: IFL Science, The Travel)
Fotó: Pradeep Nayak / Unsplash