2024-05-01
A 7 legdrágább tárgy, amit a repülőtereken hagytak
Rendkívül kellemetlen élmény tud lenni az, ha a nyaralás során elkeveredik a bőröndünk, netalántán, ha út közben elhagyunk valami számunkra fontos tárgyat. A legtöbben ilyenkor tűkön ülve várjuk, hogy a repülőtér személyzete visszajelezzen csomagunkat illetően, ám olyan esetekről is lehet hallani, amikor az elhagyott tárgyakért egyszerűen senki sem jelentkezett. Az alabamai Unclaimed Baggage most összegyűjtötte a legdrágább tárgyakat, amikért senki sem jelentkezett a repülőtereken.
Az Egyesült Államokban létezik egy cég, ami azokra az elhagyott tárgyakra specializálódik, amelyekért sosem jelentkeztek a repülőtereken az utazók. Az alabamai Unclaimed Baggage néven futó üzlet az 1970-es évektől kezdve gyűjti be a gazdátlan csomagokat az amerikai repülőterekről azért, hogy a boltban továbbadjanak rajtuk. A vállalat nemrég publikálta listáját ezekről a tárgyakról, melyben bőven akadtak érdekességek – mutatjuk, mi volt a 7 legdrágább holmi, amiről megfeledkeztek az utazók.
Az 1952-ben Hubert de Givenchy francia tervező által alapított Givenchy egy világhírű luxus divat-és parfümmárka, mely azóta divatikonok és A-listás hírességek körében is kedveltté vált. Míg az átlagemberek valószínűleg nem adnak ki több mint 3,6 millió forintot (10 ezer dollárt) egy hálóköntösért, addig azt gondolnánk, hogy aki igen, az óriási becsben tartja a darabot. A riport szerint nem mindenkivel ez a helyzet, ugyanis a 7. legdrágább elhagyott tárgy pontosan ez volt.
Ha már fényűzés: Végtelen luxus: a világ legfényűzőbb vonatútjai
Az 1968-ban alapított olasz divatház tudja, hogyan kell lenyűgözni az igényes úriembereket: a Kiton sportzakók hagyományos olasz szabásvonalaikkal nemcsak kényelmesek, de elegánsak is. Persze ha figyelmetlenek vagyunk, akkor egy ilyen minőségi ruhadarab is elkeveredhet – ugyan a legtöbben minden bizonnyal minden fűszálat megmozgatnánk azért, hogy a 10 ezer dolláros (3,6 millió forintos) zakó megkerüljön. Az illetékes utasnak viszont úgy tűnik, nem ez az egyetlen luxusdarab volt a szekrényében, mivel nem jelentkezett érte.
A két ikonikus márka kollaborációs projektje során megszületett utcai lábbeli sok cipőrajongó szívébe lopta be magát. Valamilyen oknál fogva a Louis Vuitton férfirészlegének művészeti vezetője (Virgil Abloh) által, a Nike Air Force cipők formájára tervezett cipőket se hiányolta a szóban forgó utas. A luxusmárka illetékes terméke 12 ezer amerikai dollárba, azaz közel 4,4 millió forintba kerül.
A FLIR hőkamerája tűpontos, valamint különösen éles képei miatt többek között mérnökök, tűzoltók, katonák, kutatók, termékfejlesztők és villanyszerelők sokaságát vette le lábáról, emiatt az feltételeznénk, hogy aki valaha vásárolt egy ilyet, az nem hagyja csak úgy magára a kamerát – pedig pontosan ez történt: a több mint 4,43 millió forintot érő eszközért máig nem jelentkezett senki.
Na de hova utaznak az ilyen emberek? Ezek lehetnek a tehetősebb turisták kedvenc úti céljai 2024-ben
Az örökségnek számító bőrből készített Hermés Birkin táskákat eredetileg az anyukáknak készítették, akik a nyolcvanas években elpanaszolták a cég akkori elnökének (Jean-Louis Dumas), hogy nagyon nehezen találnak csak olyan táskát, ami teljesen megfelel egy anya igényeinek.
A luxusmárka hallgatott a panaszokra, és egy olyan táskát tervezett, amiben például külön hely van a cumisüvegeknek. Lehet, hogy szupergyorsan nőtt fel az illetékes csemete, ugyanis a Hermés Birking 25 Bag Rose Azalee Swift Tote néven futó, közel 8,6 millió forint (23 500 dollár) értékű rózsaszín táskát is „odaajándékozta” valaki az egyik repülőtérnek.
Az 1847-ben Párizsban alapított Cartier Panthére néven futó karórája a cég egyik ikonikus csúcstermékének számít, mely összerakása során aranyt, gyémántot és különböző drágaköveket használtak. A óra időtálló eleganciájáról valaki bizonyosan megfeledkezhetett, ugyanis a majdnem 9,7 millió forintot (26 500 dollárt) érő Panthére is a talált tárgyak osztályán várta tulajdonosát – aki persze sosem jelentkezett érte.
Meglepő lehet, de még a Cartier karórájánál is volt egy drágább tárgy, amiért sose jelentkezett a gazdája. Nem tudjuk, hogy létezik-e olyan csúnya válás, vagy olyan szomorú történet, aminek hatására valaki lemondana egy több mint 13,5 millió forintot (37 050 dollárt) érő gyémántgyűrűről, mindenesetre a 14 karátos ékszer végül az Unclaimed Baggage-nél kötött ki – ezzel pedig hivatalosan is a legdrágább repülőtéren hagyott tárgy lett.
(Forrás: The Travel)