2022-03-11
10 tipp, hogy könnyebb legyen a bőröndöd
Sokan abba a hibába esnek, hogy nagyobb összeget áldoznak egy könnyű súlyú bőröndre, viszont cserébe így túl nagy méretet választanak. De hidd el, a közepes bőrönd jó választás, hiszen 7-10 napra is beleférsz, ha okosan csomagolsz.
A spontaneitás szuper kalandos dolog, de azért érdemes egy tervet legalább fejben összeállítanod arról, hogy hova mész mindenképp az utad során, milyen programokon szeretnél részt venni, mely éttermekben vacsorázol. Nézz utána a terepnek, hőmérsékletnek, hogy mennyit eshet az eső, és ezeket figyelembe véve állítsd össze a ruhatáradat!
Írj listát a becsomagolandó holmikról, majd szépen húzd ki belőle azokat, amelyekre nincs feltétlenül szükséged. A cikk végén találsz egy tízes listát az ilyen becsapós, nem okvetlenül szükséges holmikról.
Fotó: Unsplash
Vannak könnyebb és nehezebb textilek: technikai ruházatból mindig a legkönnyebb anyagúak a legdrágábbak, viszont tartósak is, így számtalan utadra elkísérhetnek. Tehát sportruházatból az ultrakönnyű cipőkre, esőkabátra és felszerelésekre áldozz kicsit több pénzt, megéri. Farmer helyett vászon anyagú ruhákat csomagolj, a nehéz, kötött kardigánokat, pulcsikat felejtsd el, helyette olyan vékony, meleg textilt vigyél, mint a softshell. A vastagtalpú, nehéz cipők helyett vászoncipőt vagy ultrakönnyű bőr sneakert pakolj be.
Akár üzleti útra indulsz, akár városnézős nyaralásra, vigyél magaddal jól kombinálható ruhákat – ezt neutrális színekkel érheted el. Ilyen színek a fekete, szürke, sötétkék, fehér, bézs. Ha elegáns programokon kell részt venned, csomagolj 1-2 színes kiegészítőt, amivel alkalmibbá teheted a lezser szettedet: élénk színű övvel, nyakkendővel, kendővel, ékszerrel máris egy másik outfitet kapsz.
Könnyebb mondani, mint megcsinálni, de fontos, hogy otthon hagyd azokat a ruhákat, amiket szinte biztos, hogy nem veszel majd fel. Csak azért, mert a szállodában van edzőterem van, ne csomagolj be sportruhákat, ha a hétköznapokon egyébként nem sportolsz, mert valószínűleg nem az egyhetes nyaraláson fog elindulni az életmódváltás... Vagy attól, hogy befizetünk egy hajókirándulásra, nem kell egy egész vitorlásfelszerelést becsomagolni. Ugyanez vonatkozik a horgászásra és az egyéb olyan hobbikra, amelyeket ritkán űzöl.
Fotó: Unsplash
Egy 7-10 napos nyaralásra elég a repülőtéren engedélyezett mini csomag is. A legjobb, ha veszel egy utazási neszesszert, amelyet felszerelsz utántölthető kis flakonokkal, tégelyekkel. A saját kozmetikumaidon kívül bátran használd a szálloda piperéit is, szappant, sampont, cipőpucolót, hajszárítót.
Sokan ódzkodnak a mosodák használatától, főleg az olyan utazók, akik megszokták, hogy van saját mosógépük. Pedig nem kell tartani tőlük, hiszen egy hosszabb utazásnál használatukkal a felére csökkentheted a becsomagolt ruhák mennyiségét. Bátran vedd igénybe a szállodák mosodai szolgáltatását, vagy sétálj el a legközelebbi mosodáig: amíg megebédelsz a közelben, pont készen lesz a mosás.
Ne közvetlenül a bőröndbe pakold be a holmijaidat; előbb a bőrönd mellé vagy az ágyra tedd ki, amit vinni szeretnél. Ha egyből a táskába pakolsz, és ne adj' isten találsz még egy kis helyet, biztosan felesleges dolgok kerülnek majd be a táskádba.
Nyilván senki sem akar beruházni egy bőröndmérlegre... Sokkal egyszerűbb, ha a bőrönddel, majd anélkül felállsz a mérlegre, és leméred a csomagodat. Jobb otthon szembesülni a súllyal, mint a reptéren, és súlyos büntetéseket fizetni.
- Több szett edzőruha
- Nagy kiszerelésű kozmetikumok
- Elsősegély-csomag (mindent meg tudsz venni helyben, elég lázcsillapító és sebtapasz)
- Sok ékszer és kiegészítő
- Hajszárító
- Kettőnél több fürdőruha, egynél több szalmakalap és strandtörülköző
- Nem összeillő ruhák, egynél több elegáns ruha
- Bármi, ami a biztonsági ellenőrzésen fennakadhat
- Kettőnél több cipő, papucs
- Kemény kötésű könyvek – válassz puhafedelűt vagy e-könyvolvasót!