A 3D-nyomtatással készült hoteleké a jövő? A 3D-nyomtatással készült hoteleké a jövő?
Fotó: Fotó: Facebook/ICON

2023-05-12

  • Drive
  • Tech
  • A 3D-nyomtatással készült hoteleké a jövő?

A 3D-nyomtatással készült hoteleké a jövő?

Valami elsősorban attól lesz vonzó és érdekes, hogy modern és merőben új technológiával készült. Az dizájn és az enteriőr letisztult, egyszerű, az pedig csak a használat során derül ki, mennyire megbízható és tartós az így épült ház. A kivitelezők szerint az így épített épületek időtállóbbak lesznek, mint a hagyományos módszerrel és anyagokkal felhúzott házak. Texasban, Marfában készülnek azok a 3D-nyomtatott házakat, amelyeknek egy része szálloda, másik fele pedig megvásárolható apartman lesz. Az El Cosmico kemping területén már elkezdődtek a munkálatok és június 10-től elindul az ingatlanok értékesítése is.

Ha a Holdon jó, akkor Texasban is

Az Icon 3D-s technológiát használó építési vállalat és egy neves dán építészmérnök, Bjarke Ingels közös projektje lesz a hotel és a lakópark felépítése. Az Icon 3D-nyomtatott építményeinek minőségét semmi sem bizonyítja jobban, minthogy a NASA beszállítója lett: a Holdra és a Marsra is az Icon-gépei építenek majd telepeket.

Fotó: Facebook/ICON

Hotel vagy lakás?

Turistaként is kipróbálhatod majd a 3D-s nyomtatott hotelszobákat, de ha nagyon megtetszik, akár nyaralót is vásárolhatsz a lakóparkban. Ahogy a fenti képeken is látszik, a stílus nagyon természetközeli, natúr színeket választottak, a berendezést is földszínekkel tervezik, hogy minden passzoljon a sivatagi tájba – valójában tehát csak az építés mikéntje teszi hozzá a szálláshoz azt a pluszt, amitől a végeredmény egyedülálló és különleges lesz. A megvásárolható apartmanok 120 és 220 négyzetméter közötti alapterülettel épülnek.

Milyen is egy 3D-nyomtatós építési gép?

Ne egy kisebb tárgyakat nyomtató gépet képzelj el! A hatalmas építésre szolgáló 3D-gépek folyékony vagy szilárd anyagokból háromdimenziós munkadarabokat állítanak elő, egyik réteget a másikra öntik olyan formában, ahogy beletáplálták a mérnökök. A 3D-technológia hátránya, hogy bármilyen építőanyagot nem képes „nyomtatni": az Icon gépeiben például habarcs van. De nézd meg inkább az alábbi videón, hogyan kell mindezt elképzelni!

Fotó: Facebook/ICON

Így néz ki a 3D-s építkezés a valóságban: