2023-10-23
Annyira olcsó lett ez az ország, hogy elárasztották a turisták
Úgy tűnik, a japán kultúra szerelmeseinek most érkezett el az idő a látogatásra, ugyanis a jen gyengülése miatt 2023 utolsó hónapjaiban jóval megfizethetőbb lehet az ázsiai ország a turisták számára.
Japán turizmusa kezd visszatérni a pandémia előtti szintre: bár az ország rendelkezett talán a legszigorúbb COVID-19-előírásokkal, ezek már nincsenek érvényben. Az Euronews cikkéből az is kiderült, hogy ugyan feloldották a szigorításokat, Japán nem teljesen volt készen a turisták hullámára: a látogatókat üres boltok és a vendéglátásban dolgozó emberek hiánya várta szeptemberben.
Az Japán Turisztikai Ügynökség (JNTO) adatai szerint az ország az ősz első hónapjában is több mint kétmillió nemzetközi látogatót fogadott, ami sorozatban a negyedik olyan hónap volt idén, ahol a turisták száma meghaladta ezt az értéket. Ráadásul azt, hogy a jen egy történelmi mélyponton van, a beérkező vendégek is kihasználják.
„Az infláció óriási mértéke miatt itthon minden elképesztően drága. Ég és föld a különbség Tokió és Hawaii között árak tekintetében”
– olvashatók John Hardisty hawaii lakos szavai a fent említett cikkben.
Egyesült Államokból, Dél-Koreából és Szingapúrból rekordmennyiségű turista érkezett szeptemberben Japánba, de a mexikói turisták száma is jócskán megnőtt a JNTO szerint.
A magas látogatószám viszont nagy súlyt tesz Japán vállaira. Már mi is beszámoltunk arról, hogy Kisida Fumio miniszterelnök kormánya intézkedéseket vezetne be a túlturizmus kontrollálására. A legrosszabb helyzetben továbbra is a Fudzsi van, ahol a látogatók számának drámai növekedése nagyobb szennyezettséghez vezetett, illetve felvetett különböző biztonságot érintő kérdéseket is.
A jelenségről itt írtunk bővebben: Japán eddig bírta a turistákat: szigorító intézkedések jöhetnek
„Tegyük fel, hogy turisták egy nagyobb tömege feltorlódik a hegytető alatt, arról pedig esetleg kisebb-nagyobb törmelékek zúdulnak le. Ha ezek a törmelékek megindulnak, az emberek a tömeg miatt nem fognak tudni kitérni útjukból, az incidens pedig komoly sérülésekhez, esetleg tragédiákhoz vezethet. Nem is beszélve az esetleges lökdösődésről, aminek hatására könnyen letaszíthatják egymást a látogatók a hegyről.”
– magyarázta el Maszatake Izumi, a Jamanasi prefektúra tisztviselője, hogy miért lehet a Fudzsinál veszélyes a sok látogató.
Ha mégis Tokiót látogatnánk meg: Tokióba utaznál? 8 dolog, amit érdemes tudnod indulás előtt
Fotó: Shutterstock
Ahelyett, hogy az ország már amúgy is nyüzsgő területeire utaznánk, érdemes lehet a kisebb, kevésbé ismert térségeket meglátogatnunk. Ilyen például Iriomote szigete, mely nem is olyan régen, még 2021-ben került fel az UNESCO világörökségi listájára.
Iriomote egy 160 szigetből álló szigetcsoport része a Kelet-kínai-tengeren fekvő Okinawa prefektúrában.
A prefektúrát egyébként is érdemes lehet meglátogatni, hiszen a szigetlánc egyike a Föld kék zónáinak. Ezeken a helyeken nem meg ritka számba, hogy az emberek megélik a százéves kort, melyet általában az étkezés, az összetartó közösségek, a testmozgás és a céltudatosság (például: ikigai) tesz lehetővé.
A kék zónákról érdekességeiről is beszámoltunk már: A Föld 5 kék zónája: mit tudnak, amit mi nem?
Iriomote szigetének mellesleg több mint 90 százalékát trópusi erdők borítják, és a sziget ad otthont Japán legnagyobb mangroveerdőjének is. Persze ha arra járunk nemcsak az erdők várnak ránk, hanem homokos tengerpartok, buja túraútvonalak és például a gyönyörű Mariudo-vízesés