Régen volt már ilyen olcsó a repülőjegy Európa és az USA között Régen volt már ilyen olcsó a repülőjegy Európa és az USA között
Fotó: David Syphers, Unsplash.

2024-11-04

  • Drive
  • Check-in
  • Régen volt már ilyen olcsó a repülőjegy Európa és az USA között

Régen volt már ilyen olcsó a repülőjegy Európa és az USA között

Az előző évekhez képest visszafogottabb az utazási kereslet a tengerentúlon, és az utószezonban is sűrűsödtek a járatok. 

Az elmúlt három év legalacsonyabb árszintjére estek az Egyesült Államok és Európa közötti repülőjegyárak. A 2021-es olcsó jegyárakat még a koronavírus-járvány következtében bevezetett utazási korlátozások okozták, azóta viszont a légitársaságok bővíteni kezdték az USA és Európa közötti járataikat, mivel a korlátozások feloldása után a korábbinál is több tengerentúli turista akart Európába utazni.

Idén azonban már csökkent az Európába érkező amerikai utazók száma, ami miatt olcsóbbak lettek a jegyek is, hiszen a meghirdetett járatokat továbbra is igyekeznek feltölteni a légitársaságok.
Image
Fotó: Preston A Larimer, Unsplash.

Ahogy a Portfolio is írja, a járatbővítés nem csak a csúcsszezonra érvényes: az eddig holtszezonnak tekintett időszakokban is bővült a kínálat, különösen az őszi és téli hónapokban lettek olcsóbbak a jegyárak. Ennek köszönhetően az év végén is magasabb a kapacitás Európa irányába, mint 2019-ben, és közel kétszerese a 2021-es szintnek.

A Hopper repüléskövető adatai szerint novemberben az átlagos „jó ajánlat” árak 578 dollárra (közel 220 ezer forint) csökkentek, szemben a tavalyi 619 dollárral (232 ezer forint), ami a legalacsonyabb ár 2021 óta.

A jó hír, hogy Hayley Berg, a Hopper vezető közgazdásza szerint a kedvezőbb árak 2025-ben is velünk maradhatnak. A légitársaságok már új stratégiákat is keresnek, hogy változatosabb európai úti célokat kínáljanak a tapasztalt utazóknak: az United Airlines már azt is bejelentette, hogy az ismertebb városok mellett új célállomásokkal bővítik a jövő évi menetrendet, olyan helyekkel, mint Grönland és Mongólia.

Grönlandra egyre több nemzetközi járat repül majd: Utazz a jég birodalmába: nemzetközi repülőtér épült Grönlandon
És a stopover programról hallottál már?

Ma már szinte semmi sincs ingyen, ám a légitársaságok és egy-egy úti cél együttműködése miatt bizonyos esetekben lehetőségünk van teljesen díjmentesen beiktatni egy mininyaralást. Ezt a lehetőséget stopover programnak hívják, amit azok az utazók használhalnak ki, akiknek átszállásra van szüksége, hogy elérjék a célországukat. Ugyan az légitársaságonként változik, hogy mekkora idősávot hagynak az átszállásra, ez az ablak akár több nap is lehet, így ebben az esetben könnyen felfedezhető egy-egy város még a második repülés előtt.

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!