A 4 leggyakoribb hiba, amit a kutyás utazók elkövetnek A 4 leggyakoribb hiba, amit a kutyás utazók elkövetnek
Fotó: Robson Hatsukami Morgan, Unsplash

2024-08-23

  • Drive
  • Drive-tipp
  • A 4 leggyakoribb hiba, amit a kutyás utazók elkövetnek

A 4 leggyakoribb hiba, amit a kutyás utazók elkövetnek

Az utazás egy remek módja annak, hogy megfeledkezzünk a mindennapok nehézségeiről, ám azoknak, akik kutyájukkal együtt indulnának nyaralni, kicsit körültekintőbbnek kell lenniük. Persze a legszebb túraútvonalakat valószínűleg kedvencünk is élvezni fogja, kényelmük és biztonságuk érdekében van pár dolog, amire mindenképpen gondolnunk kell indulás előtt.

Állatorvos
Image
Fotó: Tima Miroshnichenko, Pexels

Dr. Danielle Bernal állatorvos szerint meglepően sokan nem konzultálnak eleget állatorvosukkal az utazás előtt. Ez azért is fontos, mert minden országban más előírások vonatkoznak a kisállatokra, és emiatt a szükséges papírok, oltások és tesztek is különböznek. Szintén érdemes az orvosok segítségével felmérnünk, hogy elég egészséges-e kedvencünk ahhoz, hogy nagyobb kockázatok nélkül kibírjon egy utazást: néhány állat számára rendkívül stresszes a repülőtereken tapasztalható zaj és tömeg, ezért javasolt felkészülni a megfelelő gyógyszerekkel, netalántán nyugtatószerekkel.

A biztonság kedvéért pedig még indulás előtt tájékozódjunk az adott úti célon elérhető állatorvosi rendelőkről, és készüljünk fel arra, hogy például autós utazások közben lehetséges, hogy intézkednünk kell kutyánk egészségének érdekében.

Felkészítés, kutyaiskola
Image
Fotó: Roger Granquist, Unsplash

A házi állatok számára az utazás könnyen megterhelő lehet – főleg akkor, ha nincsenek hozzászokva. Sok gazdi viszont egyáltalán nem készíti fel kedvencét azokra a helyzetekre, amikkel az utazás során találkozhat. Az állatorvosok azt tanácsolják, hogy már jóval az indulás előtt kezdjük el hozzászoktatni a kutyákat a hordozóhoz, és igyekezzünk rövidebb, belföldi kiruccanásokra is magunkkal vinni őket azért, hogy hozzá tudjanak szokni az új helyzetekhez. A nyaraló kutyáknak továbbá jó szociális készségekkel kell rendelkezniük ahhoz, hogy stresszhelyzetben se érezzék rosszul magukat. Egy félős kutyának például egy sok emberből és más kutyákból álló tömeg rendkívül megterhelő lehet, emiatt pedig akár agresszívan is viselkedhet.

Megszokott dolgok
Image
Fotó: Marieke Koenders, Unsplash

Néhány gazdi elfeledkezik arról, hogy a változó környezetben mennyire jól tudnak jönni a megszokott tárgyak. Igyekezzünk magunkkal vinni például a kutyus kedvenc takaróját, ágyát és játékait azért, hogy biztonságban érezze magát. Ugyanígy, indulás előtt vegyünk elegendő mennyiséget abból a tápból, amit kutyánk már megszokott, hiszen a hirtelen étrendbeli változások is nem várt problémákhoz vezethetnek. A legfontosabb, hogy adjunk elég időt kedvencünknek alkalmazkodni az új környezethez, és biztosítsunk számukra egy kialakított helyet, amitől „otthon” érezhetik magukat – a kennelekhez hozzászokott állatok számára például a kennel is jelentheti ezt.

Az útlevél beszerzése is elengedhetetlen: Kutyával nyaralnál? Így működik az állatútlevél
Szünetek
Image
Fotó: Ignacio Amenábar, Unsplash.

Amennyibe autóval utazunk, kutyánk egészsége és jóléte miatt fontos, hogy elegendő szünetet tartsunk. Persze jó ötlet még indulás előtt alaposan kifárasztani kedvencünket, de az állatorvosok szerint legalább két óránként érdemes megállnunk egy picit azért, hogy a kutyus tudjon egy kicsit mozogni, nyújtózkodni és inni pár kortyot. A mozgással a kutyák le tudják vezetni az esetleges feszültséget, de a stressz leküzdésében a megfelelő hidratációnak is óriási szerepe van, hiszen a hideg vízzel testhőmérsékletüket is szabályozni tudják.

(Forrás: Huffpost)

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!