2024-10-20
Milliós fizetéssel, több betöltetlen állással csábít Európa eldugott szigetcsoportja
A Külső-Hebridák egyik eldugott településének lakossága alig haladja meg az ezer főt. A térség azonban szívesen látja a külföldieket, ugyanis számos munkalehetőséget kínál a letelepedni vágyóknak.
Skócia északnyugati részén terül el a Hebridák-szigetcsoport, melyet területileg két részre, a Belső- és Külső-Hebridákra lehet osztani. Előbbihez 79, utóbbihoz pedig több mint száz sziget tartozik – ezeknek persze töredéke az, ami nem lakatlan. Az egyik legnagyobb sziget a Skye, de itt találhatók a homokos partokban gazdag Harris- és Lewis-szigetek is.
A legjobb és a legrosszabb helyek Európában a távmunkások számára
Edinburgh-i mágia – Harry Potter nyomában Skóciában
Az NHS Scotland toborzóiroda által meghirdetett ápolói munkakör a legjobban fizető álláslehetőség, mely évente 56 747 fontot (kb. 27 millió forint) fizet, ezen felül pedig 1 349 font (kb. 650 ezer forint) juttatás is igényelhető. A határozott idejű állás heti 25 óra munkát foglal magába.
Ápoló mellett szakácsnak is bárki jelentkezhet. A munka rugalmas időbeosztást ígér, évente pedig 26 869 - 28 998 font (12,8 millió - 13,3 millió forint) közötti összeget fizet, 1 349 font (644 ezer forint) juttatásokkal. A munkaköri leírás szerint a feladatokba a „magas színvonalú ételek“ elkészítése és tálalása, a konyhai műveletek felügyelete, a szállítások irányítása, valamint a mosogatási feladatok elvégzése tartoznak bele. A munkára az Express szerint szakmai igazolással lehet jelentkezni.
Egy másik részmunkaidős álláslehetőség alapján üzleti asszisztensi pozícióra jelentkezhetünk, heti 18,6 órában, a fizetés pedig évi 26 763 font (12,4 millió forint). További részletek a HiJOBS oldalán olvashatók.
A szigetcsoport már a középkorban is lakott volt, főleg vikingek által, akik jelentős hatást gyakoroltak a helyi kultúra és a nyelv kialakulására is. Területükön mára főleg a kelta nyelvekhez tartozó gall dominál, de természetesen az angolt is jól beszélik. A turisták elsősorban a lenyűgöző természeti tájaik és a gall kultúra miatt látogatják a Hebridákat, itt található például a Stonehenge-re hajazó callanishi állókövek. A 13 oszlopból álló építmény kövei több mint négyezer éve kerülhettek Lewisre, és a Stonehengehez hasonlóan itt sem tiszta, hogy milyen célt szolgálnak – feltételezhetően vallási, ceremoniális vagy csillagászati okból használták.
Olvasd ezt is!
Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!