Csak óvatosan: országok, ahol könnyen kifolyhat a pénz a kezed közül Csak óvatosan: országok, ahol könnyen kifolyhat a pénz a kezed közül
Fotó: Christine Roy, Unsplash.

2024-11-02

  • Drive
  • Drive-tipp
  • Csak óvatosan: országok, ahol könnyen kifolyhat a pénz a kezed közül

Csak óvatosan: országok, ahol könnyen kifolyhat a pénz a kezed közül

A legtöbben indulás előtt igyekszünk valamilyen költségvetéssel készülni. Egy új felmérés szerint azonban mostanra rengetegen lépik át ezt a keretet – sokkal többen, mint egy évtizede. De mégis hol a legvalószínűbb, hogy túlköltekezünk, és átlagosan mennyivel lépünk túl az eltervezett büdzsén?

Persze az mindenkivel könnyen megeshet, hogy egy kicsit túllépi az utasára szánt keretet, ám úgy tűnik, ma már egyre gyakoribb, hogy többet fizetünk, mint amennyit elterveztünk – legalábbis ez derül ki a brit Good Travel Money utazási vállalat legújabb felméréséből, melynek eredményeit az Euronews közölte.

Azt viszont, hogy mennyivel költekezünk túl, az is befolyásolja, hogy hova utazunk: a lista legelején álló Finnországban például átlagosan 46 fonttal, azaz körülbelül 22 500 forinttal költenek többet azok, akik már eleve napokra bontva beosztották a pénzüket.
Image
Hetta-Pallas Trail, Finnország
Fotó: Hendrik Morkel, Unsplash

A felmérést ugyan brit utazók körében végezték el, de számunkra is érdekesek lehetnek a szemléltetett adatok: a Finnországba utazók például átlagosan 103 fonttal (kb. 50 ezer forinttal) számolnak egy napra, a valóságban viszont a napi költségek általában 148 font, azaz körülbelül 72 500 forint körül mozognak. Egy egyhetes utazást nézve ez azt jelenti, hogy a turisták mintegy 315 fonttal (kb. 154 ezer forinttal) többel kéne számolniuk Finnországba utazva.

Hol máshol szoktunk túlköltekezni?

A második helyen Mexikó áll, ahol az utazók naponta átlagosan 39 fonttal, azaz 19 ezer forinttal lépik túl büdzséjüket. Napokra bontva ez azt jelenti, hogy a tervezett 67 font (33 ezer forint) helyett körülbelül 106 fonttal (52 ezer forinttal) kéne készülniük.

Image
Khan el Khalili bazár, Kairó, Egyiptom
Fotó: Thales Botelho de Sousa, Unsplash.
Mexikót Egyiptom követi a listán: az utazók tervezéskor nagyjából napi 21 fonttal (10 ezer forinttal) készülnek, ehelyett a valóságban több mint kétszer annyit, 47 fontot (23 ezer forintot) költenek el naponta az országban.

Szintén a lista elején áll Norvégia, ahol a tervezett és a valós kiadások közti különbség 41 fontra (20 ezer forintra) rúg, de Japánban is hasonló a helyzet, ahol a valóság 40 fonttal drágább, mint az elképzelések.

Na de hol nem fogunk többet költeni, mint amit elterveztünk
Image
Barbados
Fotó: Tom Jur, Unsplash.

Ezzel szemben érdekes módon a legkellemesebb meglepetést Barbados okozza, ahol az utazók az eltervezett napi 194 font (95 ezer forint) helyett csak 118 fontot (58 ezer forintot) költenek. Habár a Karib-térségbe szóló repülőjegy nem lesz a legolcsóbb, a helyi éttermek és a szállodák árai már jóval kedvezőbbek – persze a spórolásban az is segít, hogy Barbadoson főleg strandolással és kirándulással telik a nyaralás, ezek közül pedig egyik sem mondható költséges időtöltésnek.

A pozitív csalódásokat tekintve második helyen Hongkong áll, ahol az utazók az eltervezettnél átlagosan 66 fonttal (32 ezer forinttal) kevesebbet költenek. Szintén túl sok költséggel számolunk akkor, ha Luxemburgba készülünk, hiszen az országból átlagosan 60 fonttal (29 ezer forinttal) gazdagabban térünk haza, mint amire az elején számítottunk.

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!