Zajlik az Oktoberfest: ilyen árakra számíthatunk a világ legnagyobb sörfesztiválján Zajlik az Oktoberfest: ilyen árakra számíthatunk a világ legnagyobb sörfesztiválján
Fotó: Getty Images

2023-09-25

  • Drive
  • Gasztro
  • Zajlik az Oktoberfest: ilyen árakra számíthatunk a világ legnagyobb sörfesztiválján

Zajlik az Oktoberfest: ilyen árakra számíthatunk a világ legnagyobb sörfesztiválján

Javában zajlik a világ legnagyobb sörfesztiválja, a müncheni Oktoberfest. Idén a német egység napjára időzítették a fesztivál végét, így két nappal tovább folyik majd a sör a városban. Hogy milyen áron? A fesztivál árai emelkedtek tavalyhoz képest, de várhatóan ez sem riasztja el a látogatókat: a szervezők legalább 6 millió vendégre számítanak.

Startolt a 2023-as Oktoberfest

Idén szeptember 16-án kezdődött, és két nappal tovább, október 3-ig (kedd) fog tartani a világ legnagyobb sörfesztiválja, a müncheni Oktoberfest, hogy a német egység napján érhessen véget.

Az első Oktoberfestet 1810-ben rendezték. 1819-ben nyilvánították évente megrendezendő fesztiválnak, viszont később a kezdetét a jobb időjárás miatt szeptemberre hozták. Eddig 26-szor maradt el, az idei pedig a 188. Oktoberfest.

A 2022-es áraknál átlagosan 6,1 százalékkal drágábban, 12,60 és 14,90 euró (4800-5700 forint) között mérik a sört az idei rendezvényen. Igaz, ez nem fél liter árát takarja, hiszen literes korsókban szolgálják fel a megszokottnál magasabb alkoholtartalmú, hat százalék körüli italt. Összehasonlításként: húsz évvel ezelőtt 6,30-6,80 euró között mozgott a sör a rendezvényen, tíz éve pedig 9,10-9,50 között volt

ismerteti az idei árakat a Haszon.

Ez is érdekelhet: Egy olasz falu ingyenes lakhatással csábítja a távmunkásokat

Getty Images

Minden más is drágult 

A sör árszabás még barátinak is mondható, hiszen egy liter víz a sörsátrakban több mint 10 euró, azaz 3800 forint felett van. Fél sült csirkét 14 euró alatt nem lehet kapni, a fél sült kacsa pedig 30 euró körül alakul. A sör mellé melegen ajánlott bajor kolbász pedig 10-15 euró.

A hvg.hu cikke szerint a szállásokat is meg kell fizetni: 200-400 euró a panziókban és az egy-két csillagos szállodákban egy éjszaka két főre, de ebben a kategóriában 600 eurós szoba is akad. A négy-öt csillagos hotelek 750 eurótól indulnak.

Olvasd el ezt is! Megválasztották a világ 50 legjobb szállodáját – a győztes itt van a közelben

Getty Images

Városvezetési kérdés is a sör ára 

A rendezvény főszervezője a müncheni önkormányzat, azonban a sörök árát nem ők szabják meg. Úgy kalkulálják ki az árszintet, hogy összevetették a városi sörözők aktuális árait.

A már tavaly is magasnak számító (12,60-13,80 euró/liter) sörárat akkor a nagy inflációval, az emelkedő bérekkel és az elszálló energiaárakkal indokolták a bajor vendéglősök.

Meglehetősen magasak a sörárak, de szerencsére nem lépték át a 14 eurós határértéket, viszont a jövőben oda kell figyelni arra, hogy megfizethetők maradjanak

– nyilatkozta tavaly Clemens Baumgärtner, a város gazdasági tanácsadója, az Oktoberfest igazgatója.

A sörfesztivál árai mindig politikai kérdésnek számítottak Münchenben, és kivétel nélkül sokallták azokat. Eddig minden évben megpróbálták a városvezetők az árak befagyasztását elérni a vendéglősöknél – sikertelenül.

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!