2023-09-16
Japán eddig bírta a turistákat: szigorító intézkedések jöhetnek
Japán miniszterelnöke, Kisida Fumio nemrég bejelentette, kormánya akár már idén ősszel intézkedésekkel venné fel a harcot az országban tapasztalható túlturizmussal szemben.
Ugyan a legtöbb ország alig várta, hogy a pandémia után újraéledjen a turizmus, a korlátozások feloldásával az emberek elnyomott utazási ingere most kirobbanni látszik – legalábbis Japánban.
Az ország nagyjából egy éve nyitotta meg újra kapuit a turisták előtt, a szomszédos Kína lakosai ennek persze örültek: Kínában ugyanis idén augusztusban oldották fel azt a tilalmat, mely megakadályozta a Japánba irányuló csoportos túrák szervezését, indulását – írja a Japan Times.
A tilalmat Peking egyébként még a koronavírus-járvány idején vezette be.
Olvass erről is! Tokióba utaznál? 8 dolog, amit érdemes tudnod indulás előtt
„Néhány turisztikai desztináció gyors tempóban szerzi vissza a pandémia előtti népszerűségét, és míg a turisztikai szektor élénksége alapvetően egy pozitív jelenségnek számít, a túlzsúfoltság és az etikettek többszörös megsértése aggodalomra adnak okot”
– nyilatkozott Kendzsi Hamamoto, a Japán Turisztikai Ügynökség látogatói élmények fejlesztésséért dolgozó osztályának felelős igazgatója.
Elmondása szerint az intézkedések nemcsak az olyan nagyvárosokat fogják érinteni, mint amilyen Tokió, de azokat az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő apróbb településeket is, melyek nem biztos, hogy rendelkeznek a turisták tömegeinek fogadására alkalmas infrastruktúrával
Az Euronews cikke szerint a Fudzsinál különösen rossz a helyzet: a szennyezettség mértéke extrém szinteket ért el, az illetékes hatóságok pedig drasztikus intézkedéseket fontolgatnak.
Így például egy új vasút kialakításában gondolkoznak azért, hogy a későbbiekben kizárólagosan ezen keresztül lehessen elérni a hegyet.
Ha már Japán: 7 japán látványosság, amit kár lenne kihagyni
A rengeteg látogató ugyanis jelentősen nehezíti a közlekedést, a turisták tömege pedig komoly problémákat okoz a hegyen. Ez Maszatake Izumi, a Jamanasi prefektúra tisztiviselője szerint azért is veszélyes, mert
„tegyük fel, hogy turisták egy nagyobb tömege feltorlódik a hegytető alatt, arról pedig esetleg kisebb-nagyobb törmelékek zúdulnak le. Ha ezek a törmelékek megindulnak, az emberek a tömeg miatt nem fognak tudni kitérni útjukból, az incidens pedig komoly sérülésekhez, esetleg tragédiákhoz vezethet. Nem is beszélve az esetleges lökdösődésről, aminek hatására könnyen letaszíthatják egymást a látogatók a hegyről.”
Ne hagyd ki! Kijött a jelentés: ezek a világ legjobb országai 2023-ban
Shutterstock
Érdekesség, hogy amint a hatóságok bejelentették, hogy tömegkorlátozó intézkedéseket terveznek bevezetni, a látogatók száma azonnal csökkent.
Bár 2023-ban enyhe visszaesésre számítanak a látogatószám tekintetében, úgy gondolják, a 2024-es év ismételt fellendülést fog hozni. Persze a kérdés, Japán mikor vezeti be a tömegkorlátozást: a turistákat korlátozó intézkedésekről egyelőre semmilyen konkrétum nincs, de az Euronews szerint akár már idén ősztől megteheti az ország az első lépéseket.