A világ 14 legveszélyesebb helye, ahova egyetlen turistának sem szabadna ellátogatnia A világ 14 legveszélyesebb helye, ahova egyetlen turistának sem szabadna ellátogatnia
Fotó: Kawah Ijen vulkán, Indonézia – Fotó: Shutterstock

2024-05-09

  • Drive
  • Úti cél
  • A világ 14 legveszélyesebb helye, ahova egyetlen turistának sem szabadna ellátogatnia

A világ 14 legveszélyesebb helye, ahova egyetlen turistának sem szabadna ellátogatnia

Az utazások általában életre szóló élmények, hiszen új kultúrákkal, csodás látványosságokkal ismerkedhetünk meg és megannyi színes programban vehetünk részt. Létezik azonban pár helyszín, aminek felkeresése különböző okokból kifolyólag eléggé kockázatos – mutatjuk, hol találhatók a világ legveszélyesebb úti céljai.

„Kígyósziget” – Brazília

Ahogy arra a sziget beceneve is következtetni enged, a Brazíliához tartozó területet (hivatalos elnevezése: Ilha da Queimada Grande) azért tilos meglátogatni, mivel tele van halálos mérgű hüllőkkel. A becslések szerint több mint négyezer mérges arany lándzsakígyó lakik, mely a világ egyik legveszélyesebb mérgű kígyójának számít.

Sinabung vulkán – Indoznézia

Az Indonézia északnyugati részén található Sinabung egy jelenleg is aktív vulkán, mely legutoljára 2021-ben tört ki. A tűzhányó évszázados szunnyadást követően először 2010-ben tört ki, és egyike Indonézia 120 aktív vulkánjának.

Nátron-tó – Tanzánia

A Tanzánia északi részén elterülő Nátron-tó vöröses színe bár első látásra gyönyörűnek tűnhet, az tó maga nagyon veszélyes, mivel a vize elképesztően lúgos. Hírnevét éppen arról szerezte, hogy az itt élő állatokat „kővé változtatja”, ugyanis az elpusztult állatokra rendre kővé dermedt állapotban találnak rá. Érdekes módon a vöröses színt okozó halobaktériumokkal táplálkozó flamingók viszont nagyon is szeretik területét.

Danakil-sivatag – Eritrea

Az afrikai Eritreában található Danakil-sivatag se a legártalmatlanabb úti cél, mivel a világ egyik legforróbb, legszárazabb és legalacsonyabban fekvő helyszínének számít. A környéken számos sós tó, savas forrás és lávató található – errefelé található például a világ legsósabb tava, a 43 százalékos sótartalommal rendelkező Gaet'ale-tó is.

Fotó: Shutterstock

Bermuda-háromszög

A titokzatos Bermuda-háromszöget a legtöbben jól ismerik, hiszen a több száz hajó eltűnéséért felelős térség a világ egyik legrejtélyesebb szegletének számít. A háromszög három csúcsának Miamit, Puerto Ricót és Bermuda szigetcsoportját tartják.

Death Valley – Egyesült Államok

A kaliforniai Death Valley nem véletlenül keresztelték a halál völgyének: a sivatagos, száraz völgyet az itt tapasztalható, rendkívül magas hőmérséklet után kapta a nevét, mely tavaly például az 55 Celsius-fokot is elérte.

Ez is érdekelhet! Szigetek, ahol nem szeretnél kikötni

A Halál völgye – Oroszország

Oroszországban is létezik egy rossz hírű völgy, mely a Kamcsatka félszigetén található. Mivel területén rengeteg halott állatot fedeztek fel, ezért annak meglátogatása minden turista számára tilos. A környező vulkánból kitörő gáz ugyanis a szénszulfid, a hidrogén-szulfid, a szén-dioxid, valamint a kén-dioxid halálos vegyülete.

Madidi Nemzeti Park – Bolívia

A Madidi Nemzeti Park dzsungeles területe ugyan kívülről szemlélve csodálatos helyszínnek tűnhet, ám a lombkoronák alatt temérdek mérgező növény és állat él. A közel 20 ezer négyzetkilométeren elterülő parkban sétáló fákkal, hüvelykujj méretű mérgeshangyákkal és húsevő baktériumokkal is találkozhatunk, éppen ezért látogatása extra óvatosságot igényel.

Bikini-atoll – Marshall-szigetek

A Csendes-óceán közepén, Pápua Új-Guineától északkeletre található Bikini-atollon – a helyiek kitelepítése után – 1946 és 1958 között az Egyesült Államok összesen 23 hidrogén- és atombombát robbantott fel. Ennek komoly következményei voltak a sziget környezetére, ugyanis területén emiatt rendkívül magas radioaktivitást lehetett mérni. Bár mára már jelentősen csökkent a sugárzás mértéke, a helyi növények és az itt élő állatok még mindig nagy kockázatot jelentenek.

Naica kristálybarlang – Mexikó

A Mexikó északi régiójában található Naica településénél található kristálybarlangokat abszolút tilos meglátogatniuk a turistáknak, mivel a magas hőmérséklet (58 Celsius-fok) és a páratartalom eléggé kedvezőtlen az emberi szervezetre nézve.

A kirándulás se mindig veszélytelen: 5 életveszélyes túraútvonal, ami még a tapasztaltak számára is végzetes lehet

Washington-hegy – Egyesült Államok

Az Egyesült Államok közel kétezer méteres magas hegyén minden évben számos halálos kimenetelű baleset történik. Ennek okát a hegyen süvítő, rendkívül erős szélben kell keresni: a Washington-hegy tartja ugyanis a legdurvább, hegyeken tomboló szelek világrekordját. A legerősebb szél a 372 km/órás sebességet is elérte, ezért érdemes nagyon is körültekintőnek lenni kirándulás közben.

Kawah Ijen vulkán – Indozézia

Java szigetén elhelyezkedő tűzhányónál egy igazán gyönyörű látványban lehet részünk: a vulkánból rendszeresen „kék láva” folyik ki, mely a vulkán köveiből felszabaduló, kék lánggal égő kénnek köszönhető. A kén égése során viszont mérgező gázok szabadulnak fel, amik komoly betegségeket, súlyos esetekben pedig légzésbénulást és halált okoznak – emiatt a turisták csakis gázmaszkban látogathatják meg.

A Kowloon Walled City fénykorában se volt túlságosan bizalomgerjesztő: A törvények nélküli betonváros, ahol nagyobb volt a népsűrűség, mint bárhol máshol

K’gari – Ausztrália

A korábban Fraser-szigetként ismert K’gari azért számít veszélyesnek, mert a környéken rengeteg medúza és cápa ólálkodik. A part közelében ráadásul sok dingó jár, amik akár ok nélkül is megtámadják az óvatlan strandolókat – nem beszélve a kígyókról.

Nyos-tó – Kamerun

A Kamerun északnyugati térségében fekvő Nyos-tavat leginkább az 1986-ban történt incidensről ismerik, melynek során a tó alján összegyűlt szén-dioxid váratlan kitörése több mint 1700 ember – és legalább 3500 állat – életét követelte csupán percek leforgása alatt. Ráadásul mindez este történt, ezért a szén-dioxid-mérgezés álmukban érte a helyieket.

(Forrás: Express)

Fotó: Sjhutterstock

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!