A bámulatos luxusvonatút, amin egyszerre csak 20 ember vehet részt A bámulatos luxusvonatút, amin egyszerre csak 20 ember vehet részt

2024-01-25

  • Drive
  • Úti cél
  • A bámulatos luxusvonatút, amin egyszerre csak 20 ember vehet részt

A bámulatos luxusvonatút, amin egyszerre csak 20 ember vehet részt

Világszerte növekszik a kedv a minőségi vonatos utazások iránt: míg Európában a kategóriát az Orient Express vonatai uralják, addig Ázsiában a luxust a japán Seven Stars Kyushu testesíti meg. A tízéves múltra visszatekintő járatot tavaly teljes egészében felújították, a Seven Stars pedig elnyerte a mérvadó Condé Nast Traveler turisztikai magazin közönségi díját.

Japán legdélebbi szigetén halad át Ázsia egyik legszebb luxusjárata, a Seven Stars Kyushu. A hét szerelvényből álló vonaton minden megtalálható, ami egy exkluzív utazáshoz kell: zongorabár, szalonkocsi és egy japán teaszoba is helyet kapott. A négynapos kirándulás során a résztvevők Kjúsú szigetét járják körbe, ahol a régió legszebb szentélyeit, onszenjeit (termálfürdőit) és porcelánstúdióit látogathatják meg.

A Condé Nast Traveler olvasóit arról kérdezte meg, hogy véleményük szerint mely vonatutak számítanak a legjobbnak az egész világon. A 2023-as listára a japán Seven Stars is felkerült, amit az egyik legtágasabb és legkényelmesebb vonatnak írtak le.

A vonatút érdekessége, hogy egy meghirdetett járat csupán húsz fő befogadására képes, nekik viszont egyedülálló élményben lehet részük.

Eközben itthon a MÁV indított különleges járatot: Közvetlen farsangi járatot indít a MÁV Európa egyik legmenőbb karneváljár

A legnagyobb fülke közel 21 négyzetméteres, míg a standard méretűek egyenként nagyjából 10 négyzetméteresek. Ahogy a szobákat, az egész vonat belsejét gyönyörű faburkolat fedi, egyes helyeken pedig – Kinoshita Mokugei művész jóvoltából – a kumiko néven ismert japán famegmunkálási technika példáira bukkanhatunk. Kinoshita nem az egyetlen japán művész, akinek munkái viszontláthatók; a porcelánokért, agyagedényekért Kakiemon Kiln és Seiroku Kiln felelnek.

Persze egy ilyen vonaton az sem mindegy, milyen ruhákat öltenek fel a vendégek: az utasoknak egy szigorúbb dress code-ot kell követniük. A férfiaknak ingben, szövetnadrágban és zakóban/blézerben illik megjelenni, míg a hölgyeknek egyberészes ruhák, blúzok és kényelmesebb öltönyök viselését javasolják.

A szerelvény elején található éttermi kocsiban minőségi ételeket szolgálnak fel, a Condé Nast írása alapján főleg a japán, a francia és az olasz konyha jelent meg az étkezések során. A bárban természetesen bármilyen koktélba bele tudnak kóstolni az utasok, amit esténként egy zongora-, vagy éppen egy hegedűkoncert mellett is elfogyaszthatnak.

Valószínűleg a Gin-Sonicot is megkóstolhatjuk a fedélzeten: Gin-tonik egy kis csavarral: így isszák Japánban a világ egyik legkedveltebb koktélját

A luxusnak viszont megvan az ára is: egyrészt nem mindenkinek van esélye felkerülni a vonatra, ugyanis a férőhelyek elég hamar be szoktak telni. A négynapos utazás ára 630 ezer jennél, azaz nagyjából 1,5 millió forintnál kezdődik egy személynek, de választás függvényében akár a 900 ezer jent, tehát a 2,1 millió forintot is elérhetik.

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!