Szigetek, ahol nem szeretnél kikötni Szigetek, ahol nem szeretnél kikötni
Fotó: Mijakedzsima, Japán - Fotó: Shutterstock

2024-02-15

Szigetek, ahol nem szeretnél kikötni

Az óceánokon, tengereken fekvő szigetek homokos tengerpartjai és pálmafás tájai a legtöbbször vonzó turisztikai úti céloknak számítanak. Létezik viszont a világon pár olyan sziget, amik bár szépnek szépek, meglátogatásukat senkinek sem ajánlják. Mutatunk közülük négyet.

Ilha da Queimada, Brazília

Brazília keleti parjától nagyjából 150 kilométerre fekszik a világ egyik legveszélyesebb szigete. A méltán kiérdemelt „kígyók szigete” elnevezést nem véletlenül kapta:

egyes kutatások szerint ugyanis akár négyezer csúszómászó is otthonosan mozog területén.

Persze mindez még nem lenne feltétlenül életveszélyes, ha a szigeten élő kígyók nem a rendkívül mérgező arany lándzsakígyók lennének. Az Atlas Obscura kiemeli, hogy Brazíliában az arany lándzsakígyók okozzák a halállal végződő kígyómarások 90 százalékát, így nem árt messzire elkerülnünk a szigetet.

Északi-Szentinel-sziget, India

A világ legelszigeteltebb népcsoportjának, a szentinelézek törzsének ad otthont az India és Mianmar között található Északi-Szentinel-sziget. Ugyan tudósok és kutatók évtizedek óta próbálkoznak kapcsolatot teremteni a szigetlakókkal, ez rendre lehetetlennek bizonyult. A feltételezetten nagyjából 500 főt számláló törzs tagjai ugyanis minden külső interakciót ellenségesen és agresszívan kezelnek, tehát a látogatás nagy eséllyel életünk utolsó utazása lenne.

Ide viszont érdemes ellátogatni: A színes házikókkal teli görög sziget, ahol Európa egyik legszebb települése rejtőzik

Bikini-atoll, Marshall-szigetek

A Csendes-óceán közepén, Pápua Új-Guineától északkeletre található Bikini-atollon – a helyiek kitelepítése után – 1946 és 1958 között az Egyesült Államok összesen 23 hidrogén- és atombombát robbantott fel. Ennek komoly következményei voltak a sziget környezetére, ugyanis területén emiatt rendkívül magas radioaktivitást lehetett mérni.

Bár ma már jelentősen csökkent a sugárzás mértéke, a helyben termesztett ételek, valamint az itt élő állatok még mindig nagy kockázatot jelentenek, így jelenleg sem javasolt odaköltözni. Ráadásul rengeteg cápa is él a környéken, így ezt is érdemes lehet fontolóra venni a jövőben.

Ha már atombomba: Ezen az apró szigeten töltötte Oppenheimer utolsó napjait

Mijakedzsima, Japán 

A Japánhoz tartozó 55 négyzetkilométeres sziget Tokiótól délre, a Csendes-óceánon található. Japán környékén nem számítanak ritka jelenségnek a vulkánkitörések, de Mijakedzsimában 2000 júliusában minden megváltozott, amikor kitört az Ojama: a kitörés olyan sok mérgező kén-dioxidot szabadított fel, hogy a japán kormánynak evakuálni kellett a lakosokat.

Ezután összesen öt év kellett ahhoz, hogy a sziget levegője annyira megtisztuljon, hogy az ne legyen káros az emberek egészségére. Ekkortájt a lakosokat kötelezték a gázmaszk használatára, és bár egy ideje már nincs szükség ezekre, a szigeten továbbra is számításba veszik az esetleges vulkánkitöréseket.

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!