2024-11-14
Még a nagykabátod is elfér, ha így csomagolsz be a kézipoggyászba
Ugyan sokan utaznak extra bőrönddel, de ha mégis egyetlen kézipoggyásszal kelnénk útra, több tízezer forintot is lefaraghatunk a költségekből. Egy téli kiruccanás alatt viszont jóval nagyobb fejtörést okozhat, hogy minden beférjen az ingyenesen felvihető bőröndbe. Szerencsére létezik pár csomagolási trükk, hogy ne legyen szükség a plusz poggyászra.
A légitársaságok meglehetősen szigorúan kezelik a fedélzetre felvihető poggyászokat: a táska megengedett mérete a legtöbb esetben kb. 25 x 40 x 20 centiméter környékén mozog. A szűk méretezés nem hagy túl sok mozgásteret, de ha ügyesek vagyunk, még a téli utazáshoz szükséges kellékeket is bele tudjuk csomagolni.
– mondja Mike Harvey, a 1st Move International költöztetési vállalat ügyvezető igazgatója.
Harvey szerint a lehető legjobb módszer a csomagolásra a vákuumzáras zacskók alkalmazása. A téli kabátok és pulóverek alapvetően sok helyet foglalnak el, ezért azt javasolja, hogy utazáskor igyekezzünk a legnehezebb holmijainkat viselni. Ha azonban mégis szükséges elcsomagolni őket, akkor a légmentesen záródó vákuumos zacskókkal nagyban megkönnyíthetjük dolgunkat, amiknek köszönhetően rengeteg helyet szabadíthatunk fel magunknak.
Egy másik lehetséges módszer az úgynevezett KonMari hajtogatási technika, amelynek lényege, hogy a ruhákat kompakt háromszögekbe hajtogatjuk, hogy azok függőlegesen álljanak a bőröndben. A Marie Kondónak tulajdonított KonMari csomagolási módszer helyet takarít meg, elérhetővé teszi a tárgyakat, és megakadályozza, hogy a bőröndünk rendezetlenné váljon – tanácsolja a hamuesgyemant.hu.
- Érdemes téma szerint rendszerezni: a zoknikat, sportmelltartókkal egy részbe tenni a kisebb, de könnyen elrejthető sporteszközökkel. Majd jöhet az elegáns, hosszú ruha a könnyen becsúsztatható borítéktáskával és a pánt nélküli melltartóval.
- A pakkok a piperecuccokhoz is jól jönnek, a nagyobb méretbe mehetnek a minden nap használatos szépészeti kincsek, míg a kis méretbe a ritkán elővett dolgok, mint például a borotva, a szemmaszk vagy az illatos esszenciák megfázás esetére.
- A könnyen gyűrődő ruhákat érdemes a bőrönd oldalába, szépen belehajtogatni, és a rekeszekkel kitámasztani. A nehéz darabokkal ugyanez a helyzet, nem érdemes erre pazarolni a cipzáras kiegészítőket.
- A tárolódobozokat a bőrönd egyik részébe tegyük, egymás mellé helyezve, ahogy egy szépen kirakott puzzle-t.
- A poggyász közepén található tömörítő panelbe rejtsük el a pénztárcát, szemkötőt, napszemüveget, kézfertőtlenítő kendőt, hogy ne kelljen ezekért feltúrni az egész pakkot.
- A tekercselés módszer szintén helyhatékony: fektessük le a felsőket fejjel lefelé, hajtsuk be az ujjakat és alulról felfelé tekerjük fel őket. A nadrágok szárait rakjuk egymásra, majd deréktól lefelé haladjunk.
- Lehetőség szerint válasszunk rugalmas anyagból (pl.: spandex) készült ruhákat – ha össze is gyűrődnek, kiakasztva hamar kirúgják magukat, ellentétben a lenvászonnal és a twill szövettel.
- Amennyiben a gép landolása után azonnal egy fontos találkozóra, vacsorára készülünk, az erre alkalomra szánt ruhát mindig utoljára tegyük a pakkba, így kevésbé fog összegyűrődni.
- A bőrönd kerekes végébe kerüljenek a nehezebb dolgok, például a cipők és könyvek. Ez az elhelyezés segít abban, hogy táska stabil maradjon függőleges helyzetben, és megakadályozza, hogy más tárgyak összetörjenek.
Olvasd ezt is!
Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!