Ha nem szeretnél fizetni: 7 tipp, hogy minden elférjen a kézipoggyászban Ha nem szeretnél fizetni: 7 tipp, hogy minden elférjen a kézipoggyászban
Fotó: Paige Cody, Unsplash.

2024-11-01

  • Drive
  • Drive-tipp
  • Ha nem szeretnél fizetni: 7 tipp, hogy minden elférjen a kézipoggyászban

Ha nem szeretnél fizetni: 7 tipp, hogy minden elférjen a kézipoggyászban

Sokan nem szeretnénk többet fizetni egy-egy repülős utazásért, mint amennyi szükséges, ám ha hosszabb nyaralásra indulunk, akkor általában az ingyenesen felvihető poggyász mellett egy másik bőröndöt is érdemes feladni. Egy kis tervezéssel azonban nem lehetetlen, hogy csak a kézipoggyászba pakoljunk – mutatunk is néhány hasznos tippet.

Lőjünk be egy színskálát

A legegyszerűbb módja a túlpakolás elkerülésének, hogy előre kiválasztunk egy színpalettát, és csak az ebbe tartozó ruhákat visszük magunkkal. Ha ugyanis az összes elcsomagolt ruhánk színe illik egymáshoz, akkor a nyaralás alatt bármikor könnyen variálhatjuk öltözékünket anélkül, hogy gondot okozna, hogy egy felső nem passzol a nadrághoz, szoknyához.

Viseljük utazáskor a legnagyobb helyet foglaló, legsúlyosabb ruhákat
Image
Fotó: BehindTheTmuna, Unsplash.

Azzal is helyet spórolhatunk, ha induláskor a legnagyobb helyet foglaló ruhákat húzzuk magunkra. Így például nem kell küszködnünk azzal, hogy beférjen egy bakancs a bőröndbe, de a kabátot sem kell betuszkolnunk. Cipőkből amúgy is érdemes minimális mennyiséget magunkkal vinni, hiszen általában ezek foglalják el a legtöbb helyet.

Csomagoljunk a cipőkbe

Ha zárt cipőket is magunkkal kell vinnünk, akkor a kisebb ruhadarabokat – például zoknikat – és tárgyakat nyugodtan beletehetjük a cipőkbe is. Ezzel is több hely maradt a többi ruhának.

Ne csomagoljunk tisztálkodószereket
Image
Fotó: olimpia campean, Unsplash.

Habár rengeteg repülőtér már elkezdte használni azokat a CT-berendezéseket, amelyeknek köszönhetően nem kell a folyadékokakat 100 milliliteres tartályokra osztanunk, az EU egyelőre visszavonulót fújt – tehát jelenleg muszáj tartanunk magunkat ehhez a szabályhoz. Tusfürdőt, sampont, fogkrémet, dezodort és más tisztálkodószereket viszont bárhol tudunk vásárolni, így ezeket fölösleges otthonról magunkkal vinni. Ha az ilyen termékeket kihagyjuk a bőröndből, nemcsak a biztonsági ellenőrzés során lesz egyszerűbb a dolgunk, de csomagunk súlyán is csökkenthetünk.  

Duty Free

A repülőterek vámmentes üzleteiben vásárolt dolgok nem számítanak plusz csomagnak, így ha a pénztárnál kérünk egy nagyobb zacskót, akkor néhány holminkat könnyen beledobhatjuk anélkül, hogy extra pénzt fizetnénk egy külön csomagért.

Csavarjuk fel a ruhákat

Bár a legtöbben indulás előtt gondosan összehajtogatjuk ruháinkat, azzal, ha hajtogatás helyett felcsavarjuk őket, sok helyet tudunk spórolni. Ilyen módon ráadásul sok esetben kevésbé gyűrődnek az öltözékeink, ha pedig maximalizálni szeretnénk a hatékonyságot, akkor egy-egy befőttesgumival is összefoghatjuk a darabokat.

Válasszunk olyan szállást, ahol van mosási lehetőség
Image
Fotó: Sebastian Herrmann, Unsplash.

Hosszabb távú utak esetében azt is megfontolhatjuk, hogy olyan szállást választunk, ami rendelkezik mosógéppel. Ilyen módon lényegesen kevesebb ruhával kell készülnünk, aminek köszönhetően például több szuvenírt vihetünk majd haza magunkkal. Ha nem találnánk jó áron ilyen szállást, akkor érdemes annak is utánajárni, hogy vannak-e nyilvános mosodák az adott úti célon.

(Forrás: Huffpost)

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!