Ezért nem segítenek a légiutas-kísérők a bőröndök pakolásával Ezért nem segítenek a légiutas-kísérők a bőröndök pakolásával
Fotó: Shutterstock

2024-11-04

  • Drive
  • Check-in
  • Ezért nem segítenek a légiutas-kísérők a bőröndök pakolásával

Ezért nem segítenek a légiutas-kísérők a bőröndök pakolásával

Ha utaztunk már repülőgéppel, akkor megfordulhatott a kérdés a fejünkben, hogy a légiutas-kísérők vajon miért nem segítenek nekünk felpakolni a poggyászainkat az ülések felett található tárolókba. Míg valószínűleg a legtöbbünknek nem jelent túl nagy problémát a feladat, akadhatnak olyanok is, akiknek jól esne a segítség – ezt viszont egyáltalán nem tapintatlanságból nem vállalja be a személyzet.

A repülés alatt nem minden esetben egyszerű felrakni a bőröndöket az ülések feletti tárolóba, emiatt pedig néhányan elgondolkozhattak azon, hogy miért nem segítenek a légiutas-kísérők néhány utason. Míg a személyzet alapjáraton azért van, hogy a lehető legtöbb dologban a segítségünkre legyen, a pakolást nem véletlenül tiltja meg számukra a legtöbb légitársaság.

Egy volt légiutas-kísérő nemrég TikTok-posztjában járta körül a kérdést, a dolog hátterében pedig abszolút nem a kényelem vagy a zsúfoltság áll.
Ha a szűkösséggel lenne problémánk: Gondoltad volna? Így juthat a lábad több helyhez a repülőn

Mindenki azt hiszi, hogy a légiutas-kísérők kötelessége lenne, hogy átvegyék a bőröndök pakolásának feladatát az utasoktól, de ez abszolút nem így van" – kezdi a videót Kat Kamalani, aki hat évig dolgozott repülőgépek fedélzetén.

Image
Fotó: Omar Prestwich, Unsplash.

A segítségnyújtás mellőzésének okát egyrészt a biztonságban, másrészt a fizetésekben kell keresni. Utóbbi talán abszurdnak hangozhat, ám ahogy Kamalani is kiemeli, a légiutas-kísérők munkaideje több esetben csak onnantól kezdődik meg, amikor már az összes utas a fedélzeten tartózkodik. Tehát a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a pakolás idején a személyzet még nem dolgozik, így az ilyenfajta segítségnyújtás nem tartozik a munkahelyi kötelezettségeik közé – emeli ki az Express.

Másrészről viszont azért sem segíthetnek, mert ilyen rövid időn belül lehetetlen lenne pótolni őket abban az esetben, ha az emelgetés közben véletlenül megsérülnének.

Mint mondja, emiatt sok légitársaság kifejezetten tanácsolja a légiutas-kísérőknek, hogy ne emelgessék az utasok poggyászait. Kamalani azt tanácsolja, hogy a sérülések elkerülése végett indulás előtt próbáljuk meg fejünk fölé emelni a bőröndünket, ha pedig túl nehéznek ítéljük meg csomagunkat, akkor fontoljuk meg, hogy kevesebb holmival – vagy plusz egy feladott bőrönddel – vágunk bele a nyaralásba.

Persze a hatékony pakolással is sokat tudunk segíteni magunknak: Ha nem szeretnél fizetni: 7 tipp, hogy minden elférjen a kézipoggyászban

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!