2024-08-08
6 helyszín a Földön, ahol szigorúan tilos fényképezni
Az utazás és a fényképezés ma már kéz a kézben jár, ám mielőtt kivennénk zsebünkből a telefont, érdemes tájékozódni arról, hogy vannak-e következményei ennek. Egyes népszerű helyszíneken ugyanis csak bizonyos módon fotózhatunk, míg máshol a jogszabályok teljesen megtiltják a képek készítését.
Míg napközben bárki nyugodtan fotózhatja Párizs legikonikusabb látványosságát, addig éjszaka már nem teljesen ez a helyzet. Mint ahogy a Tour Eiffel is kifejti, az éjszaka folyamán a professzionális fotósoknak ugyanis tilos képeket, videókat készíteni az Eiffel-toronyról – a hétköznapi emberek Instagramra, Facebookra viszont nyugodtan feltölthetik az esti képeket is.
A Sixtus-kápolnát bár kívülről bárki lefényképezheti, az épület belsejében már nem így van. A rendelkezést a kápolnában látható alkotások védelme érdekében hozták meg. A vaku például könnyen megrongálhatja a freskókat, éppen ezért látogatásunk során tartsuk tiszteletben az előírásokat.
A texasi függetlenségi háború egyik legfontosabb eseménye az Alamo-erőd 1836-os ostroma volt. Ennek emlékét őrzi a San Antonio városában található helyszín, ahol az elesettek tisztelete, illetve a hely szentsége miatt tiltották meg a fényképezést.
Habár a kertekben és a külső területeken nem fogunk bajba kerülni a fényképezésért, a Tádzs Mahal belsejében a mauzóleumban található márványművészet megőrzése miatt nem érdemes elővennünk a telefont, hacsak nem szeretnénk büntetést kapni.
A Temze partján található Towerben se minden szabad lencsevégre kapni: itt őrzik ugyanis a brit koronaékszereket, amelyeket mindentől, így a fényképezőgépektől is védenek. A szabályozásnak biztonsági, illetve értékvédelmi oka is van, a látogatókat pedig csak telefonok nélkül szokták beengedni.
Párizsban létezik egy másik helyszín is, ahova nem érdemes magunkkal vinni a telefont. A katakombák egyes részeinél ugyanis szigorúan tilos fotózni, nehogy valaki véletlenül kárt tegyen a történelmi leletekben.
Talán nem meglepő, hogy Amszterdam legendás piros lámpás negyedében már jó régóta szigorúan tilos az ablakokban álló szexmunkásokat fényképezni. Ezzel a szabállyal az ő személyiségüket és biztonságukat védik.
(Forrás: Express)
Olvasd ezt is!
Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!