Dolgok, amik mindig kerüljenek be a bőröndbe, ha gyerekkel utazol Dolgok, amik mindig kerüljenek be a bőröndbe, ha gyerekkel utazol
Fotó: Annie Spratt, Unsplash.

2024-11-29

  • Drive
  • Drive-tipp
  • Dolgok, amik mindig kerüljenek be a bőröndbe, ha gyerekkel utazol

Dolgok, amik mindig kerüljenek be a bőröndbe, ha gyerekkel utazol

Mi kerüljön a bőröndbe, mielőtt útnak indulunk? Szinte mindenki felteszi magának ezt a kérdést utazás előtt, de különösen igaz ez azoknak az esetében, akik kisgyerekkel utaznak. Most egy gyermekorvos adott hasznos tanácsokat azoknak a szülőknek, akik gyerekkel vágnak neki egy hosszabb-rövidebb utazásnak!

Extra gyógyszerek

A különböző készítmények esetében nem lehet túlzásba esni – mondja a Huffpostnak Dr. Jamie Friedman, aki szerint gyógyszerből sosem lehet eleget magunkkal vinni, főleg, ha kisgyerekkel vagyunk.

Mindig a legrosszabbra kell készülni és a legjobbat kell remélni. Külföldön nehézkes gyógyszerhez jutni, ráadásul sokszor azonnali beavatkozásra van szükség, így mindig legyen nálunk elég készítmény

– idézi a férfit a portál, aki hozzáteszi, hogy az alapvető gyógyszerek mellett az orvosok által felírt készítményekből is mindig legyen nálunk több a szükségesnél.

Minden, ami az otthonra emlékeztet

Azok, akik utaztak már kisgyerekkel, jól tudják, hogy a picik pillanatok alatt elvesztik az érdeklődésüket, hisztisek és nyűgösek lesznek, ezért fontos, hogy garantáljuk a kényelmüket.

Legyen náluk a kedvenc plüssjátékuk, valami, amin tudnak mesét nézni, rágcsálnivaló és rajzolós, színezős füzetek. Ezek lefoglalják őket, így kisebb az esélye annak, hogy elkezdjenek unatkozni.

Elsősegélykészlet

Ha gyógyszerekkel fel is vagyunk készülve, bármikor történhetnek nem várt balesetek, sérülések, így nem árt, ha egy elsősegélykészlet is van nálunk ezekre a helyzetekre.

Egy karcolás, vagy egy komolyabb sérülés bármikor előfordulhat. Ezért mindig legyen nálunk sebfertőtlenítő, antibiotikumokat tartalmazó krém, sebápoló és kötszer. A legtöbb ilyen apró baleset következményeit ezekkel már lehet kezelni és nem kell orvosi segítséghez folyamodnunk

– mondta a portálnak Dr. Hansa Bhargava.

Image
Illusztráció
Fotó: Shutterstock
Rágcsálnivaló

Egy utazás mindig tartogathat váratlan meglepetéseket, így jó, ha valami harapnivalóval is készülünk az útra.

Ha késik a gép, esetleg valahol többet kell várni, mindig jó, ha van nálunk valamilyen gyümölcs, ropi, vagy bármilyen rágcsálnivaló, ami egy gyerek esetében akár egy egész étkezést is képes pótolni. És persze a víz: soha ne induljunk el úgy egy hosszabb útra, hogy nincs nálunk legalább másfél-két liter tiszta víz.

Védelem a természettel szemben
Image
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

A gyerekek különösen érzékenyek a napsütésre, a bogarakra, szúnyogokra és egyéb természeti jelenségekre.

Az egyik legelső dolog, amit a kézipoggyászba teszek, az a naptej. Sosem lehet belőle eleget használni, főleg, ha kigyerekekről van szó. Ezen felül mindig kerül a táskába rovarirtó spray, szúnyogriasztó és persze antibakteriális kézfertőtlenítő is. Nem ismerek olyan fiatalt, aki ne fogdozna össze mindent, ezért az utóbbi különösen fontos.

Extra ruha

Egy plusz pulóver vagy egy nadrág minden helyzetben jól jöhet, különösen akkor, ha repülővel utazunk.

Ezeket csak a kézipoggyászban tartom, ugyanis a gépen könnyen panaszkodhatnak a hidegre a gyermekeim. Ezért mindig van egy extra pulóver, nadrág, sőt esetenként még egy kis takaró is a poggyászban. Sem azt nem szeretném, hogy megfázzanak, sem pedig azt, hogy panaszkodjanak a hideg miatt.

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!