2024-05-14
Mit tud a „kínai kávé", amiért rajonganak a fiatalok?
A nyugati országokban évszázadok óta megkerülhetetlen a kávé, Kínában, a tea hazájában csak néhány évtizede terjedt el a fogyasztása. Azóta viszont valósággal berobbant, és a nagyobb városokban élő fiatalok közül lassan már többen kávéznak, mint teáznak.
Nem meglepő, hogy a fiataloknak kedvezni próbáló kávézók hagyományos ízeket csempésznek az italaikba: elég csak a különböző, nálunk is egyre népszerűbb, ízesített tejalapú italokra gondolni.
Ám Kínában a pumpkin spice latte helyett sokkal többen választanak gyömbéres, lótuszmagos vagy gojibogyós kávét.
Mindez a gouchao, vagyis az úgynevezett „nemzeti hullám” kiterjesztése, ami egy olyan kulturális trend, ami a hagyományos kínai kultúra elemeit népszerűsíti modern elemekkel, ír a Vince a jelenségről.
Ez is érdekelhet: Jöhet egy jeges kávé? – 5 recept, ha hűsítő italra vágysz!
Az ötlet lényege, hogy a klasszikus kávékat, például a lattét és a cappuccinót hagyományos kínai fűszerekkel vagy bogyós gyümölcsökkel párosítják.
A kínai gyógynövények használata izgalmat visz a megszokott italokba, nagyon sokan például ginzenggel vagy krizantémvirággal készítik a kávéjukat.
Aki viszont igazán elmerülne Kína feltörekvő kávékultúrájában, kénytelen elutazni a távol-keleti országba – manapság a két legjelentősebb város, Peking és Sanghaj már igazi kávéközpontnak számít.
Ha a jövőben meglátogatnánk az országot, erre mindenképp figyelünk: Ebben a két országban inkább ne jattoljunk, sértésnek számít