2024-03-10
A Karib-tengeren kell keresni a világ legboldogabb embereit
A koronavírus-járvány maradandó hatással volt az életünkre: a szocializációnk, a munkahelyeink és az utazási szokásaink is megváltoztak az elmúlt években, nem beszélve a mentális egészségünkről. Utóbbira volt kíváncsi a Global Mind Project tanulmánya is: a már negyedik éve közreadott Mental State of the World azt vizsgálta, hogy 2020 óta mennyit változott a világ boldogságérzete.
A 2023-as felmérést 71 különböző országból 419 175 személy töltötte ki egy anonim online kérdőíven, aminek célja az egyén mentális egészségkvótájának (MHQ) megállapítása volt, ami a mentális egészség 47 aspektusát értékeli, hat fő kategóriában: hangulat és kilátások, szociális én, lendület és motiváció, test és elme kapcsolata, megismerés és alkalmazkodóképesség, valamint rugalmasság – mutatta be a felmérést a hamuesgyemant.hu.
Az Eurostat és végzett egy hasonló felmérést, amiben már Magyarország is szerepelt: Két szomszédunk is a legboldogabb országok között – Magyarországon már nincs akkora jókedv
A kutatásban megvizsgálták a kitöltők életmódját, a családi és baráti kapcsolataikat és a személyes traumáikat, a válaszok alapján pedig pontszámokat kaptak, majd egy boldogtól a szorongóik tartó skálán helyezték el őket.
Az első helyet a Dominikai Köztársaság szerezte meg, ahol az átlagos MHQ 91 a 300-ból, de szorosan követte Srí Lanka, amely 89 pontot ért el, a harmadik helyezett pedig Tanzánia lett 88 ponttal.
Fotó: Unsplash/Kevin Olson
- Dominikai Köztársaság
- Sri Lanka
- Tanzánia
- Panama
- Malajzia
- Nigéria
- Venezuela
- El Salvador
- Costa Rica
- Uruguay
Nem minden ország büszkélkedhet ilyen magas pontszámokkal: a lista végére Üzbegisztán került, ahol az átlagos MHQ mindössze 48, de meglepetésre Üzbegisztánt az Egyesült Királyság követi 49 ponttal.
- Üzbegisztán
- Egyesült Királyság
- Dél-Afrika
- Brazília
- Tádzsikisztán
- Ausztrália
- Egyiptom
- Írország
- Irak
- Jemen