2025-02-19
4 lenyűgöző tény a kínai nagy falról, amit lehet, hogy még nem is ismertél
A kínai nagy fal a távol-keleti ország egyik legismertebb nevezetessége, mely minden évben turisták millióit vonzza. A fal eredetileg háborús védelmi céllal épült még Csin Si Huang császár javaslatára, az északi nomád törzsek ellen. Mutatunk néhány érdekes tényt az egyedülálló erődítményről, ahogy azt is eláruljuk, hogy melyik időszakban érdemes odalátogatni.

A kínai nagy fal a koreai határtól egészen Hszincsiang tartományig védi Kína északi határait. Ez azt jelenti, hogy a keleti Shanhaiguantól egészen az ország északnyugati részén fekvő Jiayuguanig tart. A legtöbb turista a Penkinghez legközelebb fekvő részét látogatja meg, amely mindössze 80 kilométerre van a fővárostól – írja a hamuesgyemant.hu

Neve ellenére a létesítmény valójában nem egy szigorúan vett fal, hanem erődítmények komplex hálózata, amelyek egy része egymással párhuzamosan fut, míg mások kör alakúak. A hivatalos építkezések megkezdése előtt több száz évvel az egyes kínai államok egymás ellen építettek erődítményeket, főként föld, fa és kövek felhasználásával. A Ming-dinasztia alatti építkezések során a vágott kő helyett inkább már téglát használtak, ami nagyrészt az alapozásban és a kapuk szerkezetében jelenik meg.

Ha az összes valaha épített szakaszt megmérnénk, becslések szerint a kínai nagy fal 21 196 kilométer hosszú is lehet (ezek azonban gyakran átfedésben vannak egymással). Ha az elágazásokat nem vesszük figyelembe, a fővonala 3460 kilométer hosszan húzódik, azaz a mai napig a világ leghosszabb falrendszerének számít.

A legtöbb belföldi turista május elején és októberben, különböző ünnepi időszakokban keresi fel az erődítményt. Emiatt gyakran óriási tömeg és tumultus alakul ki a nevezetesség körül: olyan is előfordul, hogy napi százezren látogatnak a Pekinghez közeli szakaszhoz. Ha nyugodtabb időszakban néznénk meg közelebb is az erődítményt, érdemes inkább télen érkeznünk, ez ugyanis a fővárosban holtszezonnak számít. Plusz, ilyenkor általában hó borítja a falat, így sokkal kevesebben vágnak neki a túrának.
Olvasd ezt is!
Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!