2024-12-03
5 különös állatfaj, amit 2024-ben fedeztek fel a tudósok
Bár lehet sokaknak meglepő, a kutatók minden évben találnak olyan állatokat, amiket korábban még nem láthattunk. Nem volt ez másképp 2024-ben sem: a vegetáriánus pirájától (piranha) kezdve az eddig ismert kategóriákat felrúgó virágállatig, mutatjuk, milyen különös fajokra bukkantak idén!
Az óceánok mélye napjainkban is a világ legkevésbé ismert területének számít, így talán nem meglepő, hogy a San Franciscó-i Monterey Bay Aquarium Research Institute kutatói itt bukkantak rá egy eddig nem ismert tengeri csigára. A közel négyezer méter mélyen rejtőző Bathydevius caudactylus érdekessége, hogy világít a sötétben, teste pedig teljesen átlátszó. A kutatás szerint az állat főleg a Csendes-óceánban fordul elő, várható élettartama pedig 1 és 4 év között ingadozik.
Az Akarotaxis gouldae a sárkányhalaknak egy különös új fajtája, mely főleg az Antarktisz jeges vizeiben érzi jól magát. A fajt William és Mary egyetem Batten School of Coastal & Marine Sciences kutatói fedezték fel, DNS-ük elemzése során pedig arra jutottak, hogy az állatok nagyjából 780 ezer éve válhattak ki a sárkányhalak nemzetségéből. A fajt nagy szemükről, hosszúkás „ormányukról” és csíkos mintájukról tudjuk felismerni.
Az Amazonas területén egy is egy érdekes állatfajra bukkantak idén: a Gyűrűk urát megidéző névvel rendelkező Myloplus Sauron besorolás szerint a pirájákhoz tartozik, ám vérszomjas társaiktól eltérően kedvenc ételei között nem szerepel a hús. A fajt a londoni Natural History Museum kutatói találták meg a Xingu folyó mélyén.
A kíváncsi kutatók jelenleg is járják az esőerdőket, amiből Madagaszkáron bőven akad. Erőfeszítéseik során ráadásul nem is egy, hanem rögtön hét új fakúszóbéka-nemzetséget sikerült találniuk. A Boophis marojezensis példányainak furcsasága, hogy a jellegzetes karattyolás helyett a példányok magasfrekvenciás füttyökkel kommunikálnak egymással – emiatt nevezték el őket a Star Trek sorozat hét legnépszerűbb kapitányáról. Érdekesség, hogy a világ békaállományának 9 százaléka Madagaszkáron él.
A Washington Egyetem és a King Abdullah Egyetem kutatóinak sikerült rátalálniuk a meglehetősen morcos tekintetű törpegóbira, azaz a Sueviota aethonra. A vörös színű halnak éles fogai vannak, és főleg Szaúd-Arábia partjainál található korallok közelében, a Vörös-tengerben él.
(Forrás: The Travel)
Olvasd ezt is!
Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!