Ázsia feltörekvő úti célja nemcsak alacsony árakkal, de 33 fokos tavasszal is vár Ázsia feltörekvő úti célja nemcsak alacsony árakkal, de 33 fokos tavasszal is vár
Hoi An, Vietnám
Fotó: munduuk, Shutterstock

2025-04-11

Ázsia feltörekvő úti célja nemcsak alacsony árakkal, de 33 fokos tavasszal is vár

Hiába járunk a tavasz közepén, tartós melegnek egyelőre nyoma sincs Magyarországon. Ezzel szemben Délkelet-Ázsia feltörekvő úti célját pont ilyenkor érdemes meglátogatni, hiszen a hőmérséklet már bőven kacérkodik a 30 fokokkal – ráadásul a repülőjegy megfizetése után a pénztárcánk is hálás lesz.

Ugyan népszerűség tekintetében Thaiföldet nehéz megelőzni a régióban, az országban tapasztalható  nagy érdeklődés miatt egyre többen nyitnak Vietnám felé. Az ország 2024-ben például már 17,6 millió turistát fogadott, 2025 első negyedévére pedig már 6 milliónál is többen keresték fel. Hasonlóan közvetett szomszédjához, Vietnám vonzerejét is természeti kincsei, jellegzetes gasztronómiája és egyedülálló kultúrája adja – na és persze a kedvező klíma sem utolsó.

Image
Ha Long-öböl, Vietnám
Fotó: Marina Lobato, Unsplash
Míg Magyarországon áprilisban a hőmérséklet többségében 20 Celsius-fok alatt marad, addig Vietnámban ilyenkor a leghidegebb napokon is átlagosan 25 fok feletti klímát élvezhetünk.
De mit érdemes megnézni a távol-keleti országban?
Image
Vonat utca Hanoiban, Vietnám
Fotó: Kadagan, Shutterstock

Mint a legtöbb országot, Vietnámot is könnyű régiókra osztani: északon található például az egyik legismertebb természeti látványossága, az UNESCO világörökségekhez tartozó Ha Long-öböl. Ezt semmiképpen se hagyjuk ki, hiszen egy hajós kirándulás során a vízből kiemelkedő buja sziklatömbök lenyűgöző látványt ígérnek. Az öböltől nem messze helyezkedik el továbbá az ország fővárosa, Hanoi, aminek legismertebb látnivalója a Ho Si Minh egykori elnök mauzóleuma, a Thang Long Citadella, valamint a híresen szűk Vonat utca, ahol az árusoknak mindig el kell pakolniuk portékáikat, amikor éppen jön egy vonat. 

Azok számára, akik szeretik a hasukat, szintén kiváló választás Hanoi, hiszen a hangulatos óváros tele van ínycsiklandó vietnámi street foodot – például bánh mít – áruló standokkal, pezsgő bárokkal és különböző szuveníreket áruló boltokkal – külön érdekesség, hogy itt az utcákat egyes termékekről, például ezüstről vagy cipőről nevezték el, ami megkönnyíti a vásárlást is.

Annak ellenére, hogy Hanoi hatalmas város, az áraktól sem kell tartanunk: egy utcai árusnál már 800 forintból jóllakhatunk, egy korsó sörért pedig átlagosan 300 forintot kérnek.

Jó hír, hogy a szálláshelyekkel is hasonló a helyzet: nagyjából 5 ezer forintért már egy teljesen jó szállodai szobát kaphatunk. Ez egyébként nem csak Hanoira vonatkozik, az egész országban ilyen árazással találkozhatunk: 1 vietnámi dong ugyanis 0,014 forintnak felel meg – írja a hamuesgyemant.hu.

Image
Aranyhíd és a Ba Na Hills Nemzeti Park, Vietnám
Fotó: Hien Phung Thu, Shutterstock

Visszatérve a látványosságokra: az ország középső része felé utazva kötelező látnivaló az egykori császári főváros, Huế. A Parfüm-folyó mentén fekvő város tele van tradicionális pagodákkal és templomokkal, melyek közül a legnépszerűbb a csodás zöldkörnyezetben magasodó Parfüm Pagoda. Ha egy tengerparti élményre vágynánk, Đà Nẵng városa is jó választás – ennek közelében terül el az ország másik legismertebb látnivalója, az óriási kezeket formázó Aranyhíd. A lenyűgöző hidat a Ba Na Hills Nemzeti Park öleli körbe, így errefelé a kirándulóknak is bőven akad, mit csinálni. Szintén különleges élményeket ígér Hội An UNESCO világörökségi városa, ahol a hangulatos lampionokkal kivilágított folyóparton sétálva régi kereskedőházakat és romantikus éttermek sokaságát láthatjuk.

Image
Soc Trang lebegő piaca, Vietnám
Fotó: Huy Thoai, Shutterstock

A déli oldal három legfontosabb pontja a történelmi emlékekben gazdag Ho Si Minh-város, a Mekong-delta, valamint a Côn Đảo- és Phú Quốc-szigetek. Előbbiben járva sétáljunk el a vietnámi háborúk véghelyszínét megtestesítő Függetlenségi Palotába, a Háborús Emlékmúzeumba és a helyi Notre Dame-székesegyházba is – Vietnám ugyanis hosszú ideig francia gyarmat volt, a posta épületét például Gustav Eiffel tervezte!

 

A természetkedvelőknek persze kihagyhatatlan élmény a Mekong-deltán való hajókázás, és itt találhatók az ország híres „lebegő piacai” is, ahol az emberek csónakokban árulják a helyi finomságokat
Image
Phu Quoc felvonója, Vietnám
Fotó: Huy Thoai, Shutterstock

Végezetül a strandolásra és a búvárkodásra pedig tökéletes lehetőséget biztosítanak a Côn Đảo-, illetve a Phú Quốc-szigetek türkiz vizei és pálmafákkal árnyékolt tengerpartjai. Előbbi érdekessége, hogy a gyarmati időszakban börtönszigetként funkcionált, ahol borzasztó körülmények között, „tigrisketrecekben” tartották az embereket. Utóbbin járva mindenképpen érdemes kipróbálni a világ leghosszabb tengeri kötélpályáját, a Sun World Hon Thomt, de a dzsungeles Phú Quốc Nemzeti Park, a dombtetőn magasodó Ho Quoc Pagoda és a Dinh Cậu Sziklatemplom is megér egy látogatást.

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!