Repülőterek, amik a sötét múltjuk miatt kerültek a figyelem középpontjába Repülőterek, amik a sötét múltjuk miatt kerültek a figyelem középpontjába
Fotó: Ramon Kagie, Unsplash.

2024-07-13

  • Drive
  • Check-in
  • Repülőterek, amik a sötét múltjuk miatt kerültek a figyelem középpontjába

Repülőterek, amik a sötét múltjuk miatt kerültek a figyelem középpontjába

A repülőterekre a legtöbben egyfajta kapuként tekintünk, amin szükséges átlépnünk ahhoz, hogy belekezdjünk legújabb kalandunkba. Míg a legtöbb helyen a gyönyörű kivitelezésen kívül nem sok szokatlan dolgot láthatunk, addig létezik néhány, aminek múltja ilyen-olyan okokból kifolyólag nem a legtisztább.

Denveri nemzetközi repülőtér – Colorado, Egyesült Államok

Ugyan világszerte egyre több ámulatba ejtő repülőtérrel találkozhatunk, a világ egyik legforgalmasabb repülőterének otthont adó Denverben egy kicsit más művészeti megoldásokat választottak, mint a legtöbb helyen. A nemzetközi repülőtér már önmagában is számos összeesküvés-elmélet tárgyát képezi, furcsa falfestményei miatt viszont az utazókban is kényelmetlen érzéseket kelthet. Míg egyes képeken Colorado legszebb tájai köszönnek vissza, addig másokon erőszakot, halált és apokaliptikus jeleneteket láthatunk viszont – éppen ezért hozták sokan kapcsolatba az Illuminátus renddel vagy az Új Világrenddel.

Boston Logan nemzetközi repülőtér – Massachusetts, Egyesült Államok

Sokak számára a Boston Logan repülőtér egyet jelent a tragédiával, ugyanis 2001. szeptember 11-én innen indult az a két repülőjárat, amelyet a World Trade Center tornyaiba vezettek a terroristák. Az esemény emlékét máig őrzi a repülőtér, ahol az érintett B32-es és a C19-es kapuk előtt egy-egy emlékművet állítottak fel a terrorcselekmény áldozatainak tiszteletére.

Los Rodeos nemzetközi repülőtér – Tenerife, Spanyolország

Az 1977-ben bekövetkezett katasztrófa a világ egyik legdurvább ütközésének számít: az érintett repülőgépek Las Palmasra szerettek volna eljutni, ám mivel az érkezés napján bomba robbant a repülőtéren, ezért a biztonság miatt az összes beérkező repülőgépet átirányították Tenerifére. Itt persze idővel rengeteg gép parkolt le, és miután elhárították a vészhelyzetet Las Palmason, a fent említett két gép hosszas várakozás után elindulhatott. Aznap viszont óriási köd lepte el a repülőteret, és a kacifántos pályák, valamint a nem egyértelmű kommunikáció miatt az egyik gép (Pan Am 1736) még a kifutópályán belehajtott a másikba (KLM 4805), ami végül 583 ember halálához vezetett.

Savannah/Hilton Head nemzetközi repülőtér – Georgia, Egyesült Államok

A legendák szerint a georgiai repülőteret egy régi temetőre húzták fel, a múlt maradványai pedig máig kísértik területét. A történet szerint a kifutópályák alatt négy sírhely (Richard és Catherine Dotson, illetve Daniel Hueston és John Dotson) található, melyeket a hozzátartozók még a repülőtér építésekor sem akartak áthelyezni – a fejfákat pedig napjainkban is látni lehet. A szóbeszéd úgy tartja, hogy hajnalban máig „ködös alakok” kísértenek a kifutópályák felett.

Aeropuerto Internacional El Plumerillo – Mendoza, Argentína

1972-ben indult útnak az uruguayi Carrasco nemzetközi repülőtérről az uruguayi légierő 571-es járata, mely egy komplett rögbicsapatot és szurkolóikat szállította volna Chilébe. A repülőgép viszont végül egy tévedés miatt 3570 méteres magasságban belecsapódott az havas Andokba. Az elkövetkező 2,5 hónapban a baleset túlélőinek a -40 Celsius-fokot elérő extrém időjárással és még egy lavinával is meg kellett küzdeniük, és úgy tudni, hogy az éhezés miatt a túlélők a kannibalizmushoz kellett folyamodniuk. A repülőgépen utazó 45 ember közül végül csupán 16-nak sikerült túlélnie. A rendkívüli esetből több film is készült, így például 2023-as Netflix-dokumentumfilm, A hó társadalma.

(Forrás: The Travel)

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!