3 éve élnek egy elzárt trópusi szigeten, ezek voltak a legnagyobb kihívásaik 3 éve élnek egy elzárt trópusi szigeten, ezek voltak a legnagyobb kihívásaik
Fotó: Niels van Altena, Unsplash.

2024-06-28

  • Drive
  • Úti cél
  • 3 éve élnek egy elzárt trópusi szigeten, ezek voltak a legnagyobb kihívásaik

3 éve élnek egy elzárt trópusi szigeten, ezek voltak a legnagyobb kihívásaik

Sokan almodoznak arról, hogy minden maguk mögött hagyva egyszer egy trópusi szigeten, a pálmafák árnyékában pihenik majd ki a dolgos éveiket – vannak viszont olyanok, akik mindezt tényleg megcsinálták. Egy pár úgy döntött, hogy kilép a modern világból, és egy félreeső indonéz szigetre költözik. Most elmesélték, milyen kihívásokkal járt az, hogy egy teljesen kiépítetlen szigeten kezdtek új életbe.

Két szörfös, Marjolein és An egyszer csak úgy döntöttek, hogy felhagyva a modern élet előnyeivel (és hátrányaival) elköltöznek egy távoli trópusi szigetre. A Pár egy rövid dokumentumfilmben mesélte el az Exploring Alternatives közönségének, hogy hogyan sikerült kialakítaniuk jelenlegi életüket, és hogy milyen nehézségekkel kell nap mint nap szembenézniük.

„Mi egy apró indonéz szigeten élünk, aminek átmérője még az öt kilométert sem haladja meg. Itt nincsenek települések se utak, így főleg kézzel készített hajókkal lehet közlekedni. Teljesen el vagyunk szigetelve, de éppen ezt szeretem a legjobban: tudunk magunkat áramot előállítani, a vízellátást is mi oldottuk meg, de az ételeket is saját magunknak termesztjük, ami azért elég menő”

– mesélte az eredetileg Belgiumból származó Marjolein.

A pár még egy szörfiskolában találkozott, és hosszas gondolkodást követően végül 2020-ban vették meg azt a területet, ahol jelenleg is élnek. Szerencsére Annak elég ügyes kezei vannak, ezért könnyen fel tudta építeni az otthonukként szolgáló faházat. Marjolein a kisfilmben hamarosan rátér arra, hogy mik okozták számukra a legnagyobb megpróbáltatásokat.

„A legnehezebb egyértelműen a logisztika volt, hiszen minden nyersanyagot hajókkal kellett a szigetre szállítanunk – még azokat is, amiket helyben állítanak elő. Az építkezésekhez szükséges anyagokat is egy komp hozta ide, ez viszont hetente csupán egyszer közlekedik.”

Image
A kép csak illusztráció
Fotó: Lisa Kessler, Unsplash

Ezt követően persze át kellett venniük a csomagokat, viszont internet vagy hálózat híján ez is nehézkés: ahhoz, hogy fel tudják venni a kapcsolatot az üzletekkel, ki kell hajózniuk egy olyan területre, ahol találnak hálózatot. Ilyenkor persze csak reménykedni tudnak, hogy az illetékesek éppen elérhetők és tudnak válaszolni – de ez gyakran napokat is igénybe vehet.

Azért, hogy használni tudják az építéshez szükséges eszközeiket, beszereztek egy kisebb generátort, telefonjaik töltését pedig napelemek segítségével oldják meg. Az élelmiszereket általában az egyik közeli szigeten található boltból szerzik be, de a zöldségeket és a gyümölcsöket saját szigetükről szerzik be. A fehérjét szinte csak az óceánból pótolják: a páros hetente kétszer szokott halászni, hűtő híján a halakat általában füstöléssel tartósítják.

Csirkéket is tartunk, így tojásból például jut elég.

Image
A kép csak illusztráció
Fotó: Lrns, Unsplash

Az ivóvizet az eső tisztításával nyerik, a mosogatáshoz, illetve a fürdéshez használt vizet pedig egy általuk ásott kútból szerzik. A páros elmondásuk szerint szinte az egész megtakarításukat ebbe a projektbe ölték, hamarosan pedig el is készülnek mindennel. A falak például még nincsenek kifestve, és bútorokra is szükségük van. Mivel nem nagyon vannak bútorüzletek a környéken, ezért vagy saját maguk fogják megtervezni őket, vagy megbíznak egy helyi ezermestert a feladattal.

A jövőben szeretnék még kibővíteni a házat egy jó nagy terasszal, egy extra hálószobával és egy tágas konyhával is. Marjolein idő közben belekezdett egy saját YouTube-csatornába is azért, hogy több emberrel tudjon kapcsolódni: akit érdekel a vakmerő pár projektje, az az @OurIslandLife csatornán tudja követni a fejleményeket.

(Forrás: Daily Mail)

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!