Lenyűgöző ez a szigetcsoport Spanyolországban, de csak kevesen láthatják Lenyűgöző ez a szigetcsoport Spanyolországban, de csak kevesen láthatják
Cíes-szigetek, Spanyolország
Fotó: Luis Davilla, Getty Images

2025-03-13

  • Drive
  • Úti cél
  • Lenyűgöző ez a szigetcsoport Spanyolországban, de csak kevesen láthatják

Lenyűgöző ez a szigetcsoport Spanyolországban, de csak kevesen láthatják

Finom ételek, mesés strandok és lenyűgöző természeti tájak: Spanyolországot nem kell bemutatni az utazóknak. Ezek közül mindegyik megvan a Cíes-szigeteken is, van viszont egy bökkenő: a csoportra csak előre meghatározott számú turista látogathat el. De miért érdemes egyáltalán felkeresni és hogyan tehetjük ezt meg?

A Cíes-szigetek Spanyolország északnyugati részén, a portugál határtól nem messze terül el, és három szigetből áll. Farót és Monteagudót egy keskeny szoros köti össze, míg a déli San Martiñóra hajóval lehet átjutni. A hozzájuk legközelebb eső város Vigo, ahonnan nagyjából 45 perces út vezet a térségbe, de Santiago de Compostelából is indulhatunk, ebben az esetben 1 órával kell számolni. A gyönyörű természetes tájjal megáldott szigetek az UNESCO által is védett Parque Nacional Illas Atlánticas Nemzeti Parkhoz tartoznak – nem is véletlen, hogy a római korban az „istenek szigeteként” hivatkoztak rájuk.

Image
Cíes-szigetek, Spanyolország
Fotó: Luis Diaz Devesa, Getty Images
Ezért az is érthető, hogy a Cíes-szigetek idővel a fenntartható, lassú turizmus fellegvárai lettek, ahol a turisták helyett a természet védelmét helyezik előtérbe.
Image
Praia de Rodas, Cíes-szigetek, Spanyolország
Fotó: Gonzalo Azumendi, Getty Images

Azonban pontosan emiatt nem olyan egyszerű meglátogatása: a szigeteken ugyanis több szabály is vonatkozik a turistákra. A május 15-től szeptember 15-ig tartó csúcsszezonban például 1600-1800 főre korlátozták a látogatószámot, míg az elő- ás utószezonban csupán 250-450 utazó teheti be a lábát – utóbbi esetben ráadásul muszáj egy túravezetőhöz csatlakozni, aki egyszerre maximum 25 főt vihet magával.

Adottságai révén a szigeteket csak hajóval lehet megközelíteni, amelyek főleg Vigo, Cangas és Baiona településeiről indulnak. Mielőtt azonban nekivágnánk, azt is érdemes tudni, hogy az jegyvásárlás előtt külön engedélyt kell kérni a Xunta de Galiciától, amit ezen a linken intézhetünk el. Persze azért magánhajókkal is fel lehet keresni a Cíes-szigeteket, de a kikötéshez is szükségünk lesz egy előzetes felhatalmazásra, amit itt lehet elérni.

Image
Kemping a Cíes-szigeteken, Spanyolország
Fotó: Botond Horvath, Shutterstock

Ezen felül a térségben szigorúan tilos

  • szemetelni (nincsenek is kukák a szigeteken);
  • hangoskodni (az élővilág megzavarása miatt);
  • halászni;
  • engedély nélkül sátrat verni;
  • bármit elvinni a szigetről (így például kagylókat, köveket vagy növényeket);
  • illetve etetni vagy bántani az állatokat.
Az is megemlítendő, hogy a szigetcsoport teljesen autómentes és szállodák sincsenek kiépítve: az egyedüli szálláshelynek a kijelölt sátrak és kempingpontok számítanak.
De mi van a Cíes-szigeteken?
Image
Alto do Principe kilátópont, Cíes-szigetek, Spanyolország
Fotó: lunamarina, Shutterstock

Mint arra következtetni lehet, a Cíes-szigetekre főleg a természeti kincsek és a homokos tengerpartok miatt látogatnak el az utazók. A központi strand a Farót és Monteagudót összekötő Praia de Rodas, de nem messze tőle húzódik a Praia de Nosa Señora is. Az északi Monteagudón továbbá leteríthetjük a törölközőt a Praia das Figueirason, a déli San Martiñón pedig a Praia de San Martiñón lehet sütkérezni. A búvárkodás szerelmesei lefoglalhatnak egy-egy sznorkeltúrát is, a magaslatok kedvelőinek pedig kötelező felsétálni az Alto do Principére, a Pedra da Campá kilátóponthoz és a Faro de Cíes világítótoronyhoz.

(Források: Illas Atlanticas, Mirror)

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!