Afrika leghidegebb városa, ahol a sivatag és a hó összeér Afrika leghidegebb városa, ahol a sivatag és a hó összeér
Ifrane, Marokkó
Fotó: Shutterstock

2025-02-08

  • Drive
  • Úti cél
  • Afrika leghidegebb városa, ahol a sivatag és a hó összeér

Afrika leghidegebb városa, ahol a sivatag és a hó összeér

Azt gondolnánk, hogy Afrikában mindenhol forróságra lehet számítani, és bár javarészt ez így is van, fellelhető a térségben néhány olyan úti cél, ahol napközben sem számít ritkaságnak a hideg hőmérséklet. Ilyen például a marokkói Ifrane, ahol már -23,9 Celsius-fokot is mértek. 

Marokkó északi részén, Rabattól keletre helyezkedik el Ifrane 15 ezer főt számláló települése, melyet az egész kontinens leghűvösebb térségének tartanak. Az Atlasz-hegység vonulatai között, 1650 méteres magasságban található város ugyan már a 16. században is lakott volt, de modern értelemben a francia gyarmatosítók alapították az 1920-as évek végén.

Image
Ifrane, Marokkó
Fotó: Shutterstock
A franciák egy olyan állomást szerettek volna kialakítani, ahová elmenekülhetnek a forró nyarak elől, a várost végül a 20. században kialakuló kertvárosi építészeti modell alapján alakították ki.

A franciák behatására a Ifrane építészete is Európát idézi, a várost elsősorban a tehetősebb, autóval rendelkező középosztálynak szánták, mint üdülőterület. Ehhez az elképzeléshez tökéletesen passzol az Ifrane szélén elterülő tó is, ami különösen szép látványt nyújt a téli hóesés idején. Amibőé nincs hiány: az Atlanti-óceánhoz való közelsége miatt a város kifejezetten csapadékos, így a hideg téli időjárás miatt október és március között általában vastag hótakaró képződik.

Image
Berber makákó az Ifrane Nemzeti Parkban, Marokkó
Fotó: Shutterstock
Ezt természetesen a turizmusban is kihasználják: a közelben található például a Michlifen Síközpont.

Persze az Atlasz-hegységet nem csak a téli hónapokban érdemes meglátogatni: a síközpont területe a melegebb hónapokban tökéletes a túrázásra és a hegyi kerékpározásra. A természetjárásra a város peremén elterülő Ifrane Nemzeti Park cédruserdői is ideálisak, ahol számos védett állatfaj érzi otthon magát – közülük a legjellegzetesebb a berber makákó. Szintén érdemes ellátogatni a közeli Ain Vittel-forráshoz és a Daït Aoua-tóhoz. A fent említett kertvárosi tervezés miatt a városban is találunk zöldterületeket, ilyen például a királyi palota közelében elterülő Parc de Jeux.

(Forrás: Express)

Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!