2025-04-12
14 millió négyzetméterenként? Egy egérlyukat sem lehet venni a világ legdrágább városaiban
A Henley & Partners befektetési vállalat 2025-re vonatkozóan is megnézte, hogy melyik városokban mennyi pénzre van szükségünk egy lakás vásárlásához, ezek alapján pedig összeállítottak egy ranglistát a világ legdrágábbjairól.
A megélhetés költségei világszerte egyre csak növekednek: Barcelonában például az Airbnb-típusú szálláshelyek elszaporodása vezetett komoly tiltakozásokhoz, a helyzet pedig odáig fokozódott, hogy a város pár éven belül teljesen kitiltja a hozzá hasonló rövid távú lakáskiadásokat.
Azonban a Henley & Partners pénzügyekkel és letelepedéssel foglalkozó cég 2025-re vonatkozó kimutatásából az látszik, hogy még Barcelonában sem olyan súlyos az ingatlanhelyzet, mint a világ 10 legdrágább városában. A sorrend kialakításához a cég azt nézte meg, hogy átlagosan mennyibe kerül egy négyzetméter a világ nagyvárosaiban.


Második helyen az Egyesült Államok legnagyobb városa, New York végzett majdnem 10 millió forintos négyzetméterárral. Ha jót akarunk a pénztárcánknak, akkor Hongkongot se válasszuk következő lakóhelyünknek, hiszen itt sem olcsón, pontosabban 9,5 millió forintért lehet egy négyzetméterhez hozzájutni.


- Monaco, Monaco
- New York, USA
- Hongkong, Hongkong
- London, Egyesült Királyság
- Saint-Jean-Cap-Ferrat, Franciaország
- Párizs, Franciaország
- Sydney, Ausztrália
- Palm Beach, USA
- Miami Beach, USA
- Los Angeles, USA
- Szingapúr, Szingapúr
- Genf, Svájc
- Nizza, Franciaország
- Portofino, Olaszország
- Cannes, Franciaország
- Tokió, Japán
- Lugano, Svájc
- Antibes, Franciaország
- Porto Cervo, Olaszország
- Éze, Franciaország
(Forrás: Time Out)
Olvasd ezt is!
Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!