2024-12-06
Ingyenesek és profik: ezek most a legmenőbb nyelvtanulós appok
A modern technológia nemcsak a repülőjegyek foglalását és az utazástervezést könnyíti meg, de a nyelvtanulást is. Az azonban sokakat eltántoríthat, ha csak előfizetéssel lehet kihasználni a szolgáltatásokat – szerencsére viszont léteznek olyan alkalmazások is, amelyek használatáért nem kell külön összeget befizetnünk.
Habár Európa nagyvárosaiban gyakran az angol nyelvvel is tudunk boldogulni, ha kisebb településekre utazunk, akkor könnyen lehet, hogy a helyi nyelv ismerete híján már nehezebb dolgunk lesz. Persze angolul sem tud mindenki, a mai digitális világ azonban megannyi lehetőséget biztosít a tanulásra. Ilyenek például a különböző nyelvtanuló alkalmazások, ezek viszont gyakran havidíjat kérnek azért, hogy használni tudjuk őket.
A Drops alkalmazás elsősorban azoknak fog tetszeni, akik számára könnyebb a tanulás akkor, ha a leckéket képek, ábrák és különböző színek egészítik ki. Az app minden szót megjelenít a kiválasztott alapnyelven és a célnyelven is, kiejti azokat, és illusztrációkkal társítja annak érdekében, hogy még könnyebben bevésődjenek a tanulók fejébe.
A Drops magyarul is elérhető, így aki nem tudna angolul, az is kihasználhatja. Az ingyenes verzióval napi egyszer tudunk gyakorolni, ha viszont előfizetünk a 4800 forintos Drops Premiumra, akkor korlátlanul hozzáférhetünk a leckékhez.
Szintén egy színes és interaktív alkalmazás a Mondly, ami egyedi funkcióinak hála sokat tud segíteni az egyes szavak és kifejezések memorizálásában. A videojáték-alapú alkalmazásban külön menüfül alatt tudjuk fejleszteni szókincsünket, de ha rákattintunk egy igére, a ragozásról is egyből tájékozódni tudunk. A Mondly is elérhető magyarul, és bár ingyenesen is lehet használni, a teljes tartalom elérését ők is előfizetéshez kötik. Ha egy nyelvet szeretnénk elsajátítani, akkor havi 2990 forintot, vagy évi 14900 forintot kérnek, de december 6-ig akciósan 24 999 forintért életre szóló tagságot is kiválthatunk, amivel összesen 41 nyelv közül válogathatunk.
A Memrise tökéletes társ lehet a nyaralásokhoz, hiszen az alkalmazásban elsősorban a valós beszélgetéseket lehet gyakorolni, ebben pedig a videós leckék segítik a felhasználókat. Ezekben anyanyelvi beszélők szólalnak meg, a mesterséges intelligenciának köszönhetően pedig részletes visszajelzést is kaphatunk hibáinkról. A Memrise jelenleg 23 nyelven kínál leckéket, a magyar azonban nem szerepel köztük, így azok tudják kihasználni, akik legalább egy ismertebb nyelven tudnak. Napi pár leckét már az ingyenes verzióval is teljesíteni tudunk, ha viszont befizetünk havi 5500 forintot, akkor megszabadulhatunk a reklámoktól, megtekinthetjük a videós anyagokat, és természetesen elérhetjük az összes nyelvet.
A Busuut akkor érdemes letöltenünk, ha fontos számunkra, hogy teljesen ránk legyen szabva a tananyag. Belépéskor egy rövid teszttel felméri a tudásunkat, illetve azt is megkérdezi, hogy milyen célokat szeretnénk elérni. Ezt követően az előfizetők számára összeállít egy komplett tanulási tervet, amivel elérhetjük megadott célunkat, de folyamatos visszajelzéseket küld, és persze képi, illetve hanganyagokkal is segíti a tanulást. Ezért a szolgáltatásért havi 5000 forintot kérnek.
A Language Reactor egy ingyenes Chrome-bővítmény, ami talán a lehető legszórakoztatóbb módon ösztönöz minket a nyelvtanulásra: segítségével a Netflix filmjei és sorozatai nézése közben ismerkedhetünk meg egy adott nyelvvel. A bővítmény ugyanis lehetővé teszi, hogy egyszerre két nyelven olvassunk feliratot, a szavakat pedig karaokeszerűen, a beszéd ütemével megfelelő ritmusban emeli ki. A programhoz egy beépített szótár és chatbotok is tartoznak, és 52 nyelven elérhető.
(Forrás: Pénzcentrum)
Olvasd ezt is!
Kövessétek a közösségi csatornáinkat is, így nem maradtok le folyamatosan frissülő tartalmainkról: Drive Magazine néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on és a Facebookon is!